Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

6 mln zł na profilaktykę

6 mln zł na profilaktykę

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu podpisał w grudniu 2019 r. dwie umowy na realizację kluczowych projektów programów profilaktycznych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28. Finał Wielkiej Orkiestry...

12 stycznia w niedzielę, kolejny już raz, zagra Orkiestra, a my z nią! Tym razem na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w halach nr 1 i 2 od strony ulicy Głogowskiej i Dworca Zachodniego. Będziemy zbierać środki na zabiegową medycynę dziecięcą.

Odznaczenia dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu

Odznaczenia dla zasłużonych w...

W dniu 19 grudnia 2019 r. w Pałacu Prezydenckim Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Halina Szymańska wręczyła Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się także przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny uchwalony!

Centralny Zintegrowany Szpital...

Rada Ministrów przyjęła w dniu 7 stycznia 2020 r. uchwałę ustanawiającą wieloletni program inwestycyjny dla etapu I Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu na kwotę 590 mln złotych. Tym samy w 2020 roku rozpoczną się szczegółowe prace projektowe tej najbardziej oczekiwanej przez społeczność Uniwersytetu i Wielkopolski inwestycji.

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego

Zespół pracowników i wolontariuszy Hospicjum Palium został uhonorowany wyjątkową nagrodą przyznawaną corocznie przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wyróżnienie za czynienie dobra z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Wożniaka w obecności reprezentującego JM Rektora prof. dra hab. Michała Musielaka Prorektora ds. Promocji i Współpracy z Regionem odebrali: ordynator oddziału Opieki Paliatywnej dr hab. Maciej Sopata, pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Tomaszewska oraz koordynatorka wolontariatu Hospicjum Palium Barbara Grochal. Kapituła nagrody podkreśliła w swym uzasadnieniu przede wszystkim roztaczanie opieki nad chorym, jego rodziną oraz wyjątkową troskę o godne traktowanie chorych i umierających.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie