Konferencje i szkolenia

 

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dietetyka Gerontologiczna - wyzwania i szanse”

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 2 marca (sobota) 2019 roku w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy ul. Rokietnicka 8, w sali 1010 odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dietetyka Gerontologiczna- wyzwania i szanse”.

Organizatorami wydarzenia są Pracownia Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej oraz Zakład Biochemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej Katedry Chemii i Biochemii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.


WIODĄCYMI ZAGADNIENIAMI PORUSZANYMI PODCZAS KONFERENCJI BĘDĄ:

  • Dieta wegetariańska w wieku podeszłym - korzyści i zagrożenia zdrowotne
  • Insulinooporność w starości
  • Wapń w żywieniu osób starszych
  • Selen- rola w metabolizmie gruczołu tarczowego
  • Personalizowane żywienie w późnych latach życia

Serdecznie zapraszamy do udziału czynnego w konferencji tj. wygłoszenia prac naukowych w formie prezentacji ustnej lub plakatu. Z zaprezentowanych prac Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze, które zostaną nagrodzone możliwością publikacji w czasopiśmie Geriatria lub Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii

Osoby zainteresowane obowiązuje rejestracja na konferencję za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: https://goo.gl/forms/MxuL0ZDUr3

Zachęcamy do zapoznania się również z regulaminem konferencji, warunkami uczestnictwa czynnego oraz wytycznymi do zgłaszanych abstraktów, które będą drukowane w materiałach konferencyjnych: http://gerodiet.wixsite.com/konferencja

Plakat

Konferencja "Pokolenia przechodzą (...) Przechodzą i Epoki"

Dnia 15 grudnia 2018 r.  organizowana jest konferencja "Pokolenia przechodzą (...) Przechodzą i Epoki", która odbędzie się w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk.

Konferencja organizowana jest w celu umożliwienia prezentacji dotychczasowego dorobku i osiągnięć młodych naukowców, którzy prowadzą oryginalne prace badawcze. Będzie to również okazja do spotkania z doświadczonymi naukowcami z zakresu biologii, statystyki, neurologii i neurochirurgii.

Zapraszają organizatorzy:
Komisja Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk
Zakład Neurochemii i Neuropatologii Katedry Neurologii UM im K. Marcinkowskiego w Poznaniu

» Więcej informacji

Plakat

Konferencję "Metodologia Badań Naukowych 2018"

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy, przyszli naukowcy!

W tym roku Studenckie Towarzystwo Naukowe ma zaszczyt zaprosić Was po raz kolejny na konferencję "Metodologia Badań Naukowych", która odbędzie się 11.12.2018 roku (wtorek) o godz. 15:30 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym sala A.

Chcesz zostać naukowcem? Marzy się Tobie pierwsza publikacja, a może jesteś odważniejszy - nagroda Nobla? Masz pomysł na badanie, ale nie wiesz jak zacząć, skąd pozyskać środki na realizację swojego pomysłu?

Przyjdź na konferencję STN!

Posłuchaj wybitnych specjalistów z frontu walki ze statystyką, pisaniem podań o granty i w końcu samych artykułów do publikacji.

Wśród Wykładowców wprowadzających nas w tajniki statystyki i naukowego świata zaszczyci nas m.in. Pan Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Uczelni prof. dr hab. Michał Nowicki, a także Prorektor ds. Kadr i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Jarosław Walkowiak oraz wielu innych wybitnych naukowców.

Obowiązkowa jest rejestracja na konferencję za pośrednictwem formularza: https://goo.gl/forms/HemAV2kIfo0vuJ193

Pełny harmonogram konferencji zostanie opublikowany wkrótce.

*Dla studentów spoza Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu konferencja jest płatna 50 zł.

Plakat

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Fenomen cierpienia"

Szanowni Państwo,

Centrum Badań im. Edyty Stein Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz  Katedra Nauk Społecznych zapraszają na

Ogólnopolską Konferencję Naukową "Fenomen cierpienia",

która odbędzie się w Poznaniu w dniach 6-7 grudnia 2018 r. na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego 89, budynek E, sala B i sala D.

» Szczegółowe informacje

 Plakat

POSTĘPY OKULISTYKI. Okulistyka XXI wieku

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Serdecznie zapraszamy do udziału w XL Konferencji Naukowo - Szkoleniowej „POSTĘPY OKULISTYKI. Okulistyka XXI wieku”, którą Ośrodek Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM we Wrocławiu organizuje w dniach 7-8.12.2018.

W programie, tej czterdziestej już Wrocławskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej, będziemy jak dotąd starali się przekazywać Państwu szerokie spektrum istotnych dla codziennej praktyki okulistycznej nowości. Program będzie obejmował nie tylko sesje poświęcone poszczególnym działom okulistyki, ale także takim działom medycyny, które, jak np. diabetologia, wymagają dobrej współpracy między specjalistycznej. Zarówno zaproszeni eksperci z kraju i zagranicy, jak i nasi współpracownicy, dzieląc się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem będą z satysfakcją odpowiadać na pytania oraz przyjmować komentarze.

Dynamiczny rozwój nowych technologii obrazowania w diagnostyce okulistycznej wymaga nie tylko doskonałości technicznej obrazu, ale także jego dostosowania do celu stawianego przez diagnostę. Nie jest to możliwe bez ścisłego porozumienia między inżynierem optometrystą, a lekarzem praktykiem. Stąd organizowane na naszych Konferencjach Sesje Optometryczne dedykowane obu tym specjalnościom. Zagadnienia wchodzące w zakres obu tych specjalności będą także prezentowane na Kursach i Warsztatach.

Podczas tegorocznej edycji zaplanowana jest także sesja dla pielęgniarek, których rola w zespołach diagnostycznych i terapeutycznych jest nieoceniona.

Mamy nadzieję, że nie zawiedzie Państwa zaproponowany przez Organizatora program towarzyski. A stale piękniejące i przyjazne zwiedzającym miasto Wrocław, dostarczy ze swojej strony tej szczególnej atmosfery, która pozwoli Państwu zabrać ze sobą bagaż niezapomnianych wrażeń.

A zatem do zobaczenia we Wrocławiu, mieście spotkań!

Prof. dr hab. Maria Hanna Niżankowska wraz ze Współpracownikami

baner

ORTHOPAEDICS & TRAUMATOLOGY EASTERN CONVENTION

Najważniejsze zagadnienia ortopedyczne, takie jak endoprotezoplastyka biodra i kolana, artroskopia, ortopedia dziecięca, traumatologia, chirurgia kończyny górnej to główne założenia konferencji pt.: ORTHOPAEDICS & TRAUMATOLOGY EASTERN CONVENTION. Do wygłoszenia wykładów zaproszono międzynarodowe grono ekspertów.  Uczestnicy będą także mogli wziąć udział w warsztatach.

Zapraszamy do zapoznania się z programem szczegółowym na  https://www.termedia.pl/

Komitet naukowy:
prof. Klaus-Peter Günther
prof. Per Kjaersgaard-Andersen
prof. Marek Synder
prof. Leszek Romanowski

Termin:
6-8 grudnia 2018

Miejsce:
Centrum Kongresowe Międzynarodowych Targów Poznańskich,
pawilon 15, Poznań

Partnerstwo merytoryczne i nadzór naukowy:
Katedra i Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Lekarz jako autor i bohater literacki"

Szanowni Państwo!

Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Historii Medycyny i Farmacji, Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedra Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Zakład Humanistycznych Nauk Lekarskich Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i Dolnośląska Izba Lekarska zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt.

Lekarz jako autor i bohater literacki

Jednym z jej celów jest zaprezentowanie dorobku pisarzy polskich i zagranicznych, dawnych i współczesnych, którzy wzbogacając dokonania piśmiennictwa artystycznego i będąc aktywnymi uczestnikami ruchu literackiego reprezentują zarazem stan lekarski; wielu z nich nie porzuciło medycyny nawet po osiągnięciu sukcesu literackiego.

Inny cel to analiza wybranych tekstów literackich różnych epok przedstawiających postaci lekarzy. Przedmiotem badań może być zarówno twórczość autorów, których dzieła należą do kanonu danej literatury narodowej, jak i dorobek pisarzy mniej znanych bądź zapomnianych; mile widziane będą też analizy tekstów biograficznych i autobiograficznych przybliżających sylwetki piszących medyków.

Do udziału w konferencji zapraszamy lekarzy, historyków medycyny, literaturoznawców, a także przedstawicieli innych nauk humanistycznych i społecznych.

Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2018 r. w sali wykładowej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej we Wrocławiu.

Opłata konferencyjna dla referentów wynosi 300 PLN.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie, zeskanowanie i przesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres: dariusz.lewera@egora.pl, bądź jego oryginału na adres: Edward Białek, Uniwersytet Wrocławski, plac Nankiera 15 b, 50-140 Wrocław.

» Formularz zgłoszeniowy


Z wyrazami szacunku

dr Dariusz Lewera
Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Historii Medycyny i Farmacji

prof. dr hab. Edward Białek
Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl
www.konferencje.ump.edu.pl

Zobacz także