Konferencje i szkolenia

 

V Wielkopolski Dzień Fizjoterapii

Szanowni Państwo,

przed nami kolejna, V edycja Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Wielkopolski Dzień Fizjoterapii. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest:

Rehabilitacja w pediatrii.

Pragniemy zaprosić fizjoterapeutów, lekarzy, pedagogów, psychologów, terapeutów zajęciowych oraz wszystkich tych, dla których ogólna rehabilitacja najmłodszych pacjentów jest bliska. W trakcie Konferencji poruszymy  multidyscyplinarność opieki nad pacjentem pediatrycznym głównie z punktu widzenia fizjoterapeuty oraz lekarza.

Termin: 28 maja 2019 r.
Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a w Poznaniu

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.dzienfizjoterapii.ump.edu.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/events/543460952816525.

Plakat

Wykład otwarty dra Frederica Meyera

Zakład Stomatologii Zintegrowanej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza na otwarty wykład dra Frederica Meyera pt.: „Hydroxyapatite as biomimetic ingredient in oral care” na temat aktualnych wyników badań i stanu wiedzy dotyczących nowych, wapniowo-fosforanowych, środków remineralizujących szkliwo zębów, które mogą być cenną wskazówką dla studentów stomatologii, higieny dentystycznej, a zwłaszcza lekarzy dentystów. 

Termin: 24 kwietnia, godz. 13.30
Miejsce: Collegium Stomatologicum, sala wykładowa A202, ul. Bukowska 70, Poznań

Plakat

X Wykłady Otwarte z cyklu "Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu"

Szanowni Państwo,

kontynuując tradycję z ubiegłych lat, również w bieżącym roku, 27 kwietnia, Studenckie Koło Naukowe "Biosfera" działające przy Katedrze Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej UMP będzie organizatorem jubileuszowej, dziesiątej edycji Wykładów Otwartych z cyklu „Spotkania Młodych z Nauką”.

„Spotkania Młodych z Nauką 2019” będą miały formę otwartą (nieodpłatną). Planowana przez nas liczba uczestników to około 100 osób, w tym kilkunastu prelegentów z całej Polski. Tradycyjnie już oczekujemy objęcia konferencji patronatem przez Rektora UMP prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego oraz Dziekana Wydziału Farmaceutycznego prof. dra hab. Lucjusza Zaprutko.

Podczas tegorocznej konferencji chcemy zaprosić do uczestnictwa i prezentacji prac studentów oraz doktorantów z kierunków związanych z szeroko pojętą biochemią, biologią molekularną i genetyką.


Z poważaniem
Dr hab. Błażej Rubiś, Prof. UMP

Plakat

X Ogólnopolska Konferencja Naukowa
"Człowiek w wieku podeszłym we współczesnym społeczeństwie:
Opieka i aktywizacja osób w wieku podeszłym"

Zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Człowiek w wieku podeszłym we współczesnym społeczeństwie: Opieka i aktywizacja osób w wieku podeszłym".

Termin: 7 czerwca 2019 r.
Miejsce: Centrum Biologii Medycznej, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Rokietnicka 8

Organizatorzy:
Pracownia Pielęgniarstwa Społecznego, Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej,
Pracownia Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
Polskie Towarzystwo Gerontologiczne, Oddział Poznański.

Konferencja będzie obejmowała następujące zagadnienia:
1. Opieka nad osobą starszą w domu i instytucji.
2. Specyfika przebiegu procesu chorobowego i pielęgnacji u osób starszych.
3. Różne formy opieki nad osobami w okresie starości.
4. Propozycje wsparcia opiekuna.
5. Aktywizacja poznawcza i ruchowa osób starszych.
6. Miejsce osoby starszej w społeczeństwie.
7. Działalność opieki społecznej i formy udzielanego wsparcia.
8. Senior przewlekle chory.

» Komunikat I
» Komunikat II

VIII edycja Konferencji Naukowo-Szkoleniowej
Laboratoryjna Diagnostyka Hematologiczna

BONO SERVIAMUS Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych zapraszają na

VIII edycję Konferencji Naukowo-Szkoleniowej
Laboratoryjna Diagnostyka Hematologiczna,

która odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku w sali A Centrum Kongresowo Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego 37a.

» Szczegółowe informacje

19th International Congress of Young Medical Scientists

Logo

Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu organizuje kolejną edycję Kongresu Naukowego pt. 19th International Congress of Young Medical Scientists w Centrum Biologii Medycznej UMP przy ul. Rokietnickiej 8 w Poznaniu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 maja - 1 czerwca 2019 roku.

19th International Congress of Young Medical Scientists to coroczny zjazd studentów medycyny z wielu polskich i zagranicznych uczelni. Ma na celu przede wszystkim promowanie i rozwijanie pasji naukowych wśród młodych naukowców oraz integrację i wymianę doświadczeń między przybyłymi uczestnikami. Wydarzenie ma na celu również umożliwienie młodym ludziom zaprezentowanie wyników swoich badań naukowych przed wybitnymi naukowcami, podnoszenie w naszym kraju zainteresowania podejmowaniem badań naukowych oraz poprawę jakości i stylu ich prezentacji, a także wybór najlepszych z nich. Dodatkowo podczas kongresu  uczestnicy będą mieli okazję brać udział w warsztatach z zakresu medycyny, jak również wysłuchać wykładów przeprowadzanych przez naukowców z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz zagranicznych uczelni partnerskich.

Uroczyste otwarcie 19th International Congress of Young Medical Scientists odbędzie się w piątek, 31 maja 2019 roku w godzinach od 12.15 do 14.00 w sali 1010 Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przy ul. Rokietnickiej 8.

Ceremonia zamknięcia wydarzenia oraz wręczenia nagród będzie miała miejsce w sobotę 1 czerwca 2019 roku, od godziny 17.30 do godziny 18.30 w sali 1010 Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy ul. Rokietnickiej 8.

Wydarzenie połączone będzie z obchodami 65-lecia Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, jako najstarszej organizacji studenckiej w Poznaniu, przeprowadzonymi w niedzielę, 2 czerwca 2019 roku w godzinach od 15.00 do 17.00 w sali 1010 Centrum Biologii Medycznej UMP w Poznaniu, przy ul. Rokietnickiej 8. W programie uroczystości przewidywane są wystąpienia Władz Uczelni oraz prezentacja filmu upamiętniającego lata działalności organizacji.

Serdecznie zapraszamy.


Studenckie Towarzystwo Naukowe
Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

VI Międzynarodowa Konferencja
"Postępy w Neuroimmunologii Klinicznej" ACN 2019

Baner

Szanowni Państwo,

mam wielką przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji "Postępy w Neuroimmunologii Klinicznej" ACN 2019, która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2019 r. w Poznaniu.

Główną zaletą konferencji jest jej wysoka wartość naukowa. Wykłady będą prezentowane przez międzynarodowych ekspertów i obejmą najnowsze postępy w patologii, diagnostyce i terapii zaburzeń neuroimmunologicznych.

Wierzę, że wygłoszone wykłady, wspólne dyskusje i kuluarowe rozważania spełnią Państwa naukowe oczekiwania, a pobyt w Poznaniu sprzyjać będzie umocnieniu relacji zawodowych i koleżeńskich.

Więcej informacji: www.acn2019.eu


Prof. dr hab. n. med. Jacek Losy
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

XXVII Sympozjum Bromatologicznym
"Żywność i żywienie w profilaktyce i leczeniu chorób dietozależnych"

Baner

Szanowni Państwo!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego, mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXVII Sympozjum Bromatologicznym, które odbędzie się w dniach 27-28 czerwca 2019 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym w Poznaniu.

Tematami wiodącymi spotkania będą zagadnienia związane z wartością odżywczą żywności, sposobem i stanem odżywienia, profilaktyką chorób dietozależnych.

Liczymy na szeroki udział specjalistów z zakresu bromatologii, żywienia człowieka zdrowego i chorego, lekarzy klinicystów, dietetyków, technologów żywności i żywienia. Chcielibyśmy, aby spotkanie to stało się miejscem wymiany poglądów i doświadczeń – zarówno w aspekcie praktycznym jak i poznawczym.

Sympozjum odbędzie się pod Patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie:
www.bromatologia2019.bok-ump.pl

Liczymy na zainteresowanie Państwa powyższym Sympozjum.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr hab. Juliusz Przysławski

Konferencja naukowa - Mikrobiota 2019
 banner
Konferencja naukowa Mikrobiota 2019 to cykliczne wydarzenie, które ma na celu przybliżyć specjalistom znaczenie fizjologicznej mikrobioty w zdrowiu człowieka. Tematyka tegorocznej konferencji będzie obejmowała interesujące i aktualne zagadnienia z zakresu pediatrii, onkologii, immunologii, gastrologii, neurologii i dietetyki klinicznej. Konferencja odbędzie się 18.05.2019 r. w Hotelu Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79 w Warszawie.


Mikrobiota 2019 to konferencja przeznaczona dla specjalistów interesujących się zagadnieniem mikrobioty jelitowej. Odbiorcami są lekarze, dietetycy, diagności laboratoryjni oraz przedstawiciele innych zawodów medycznych.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby przedstawić Państwu fascynujący świat mikrobów oraz najnowsze badania naukowe i kliniczne, a na konferencję zaprosiliśmy wybitnych specjalistów, zajmujących się w swojej codziennej praktyce wspomnianymi tematami. Nasi prelegenci zaprezentują na najwyższym poziomie zróżnicowane aspekty związane z mikrobiotą jelitową.

Link do strony konferencji: https://konferencjamikrobiota.pl/
Szkolenia dla nauczycieli akademickich z zakresu nauczania metodą symulacji

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia dla nauczycieli akademickich z zakresu nauczania metodą symulacji. Szkolenie trwa dwa dni, składa się z części warsztatowej i praktycznej (dzień I 8:30-15:00, dzień II 8:00-16:20).

Warsztaty i materiały obejmują tematyką m.in.:

 • możliwości jakie daje Centrum Symulacji,
 • jak przygotować zajęcia oraz jak przygotować się do zajęć,
 • jak napisać scenariusz na zajęcia w Centrum Symulacji,
 • czym są zajęcia z Symulowanym Pacjentem,
 • debriefing,
 • nauczanie umiejętności miękkich,
 • zajęcia z niskiej, pośredniej i wysokiej wierności,
 • aspekty bezpieczeństwa,
 • "Zwiedzanie Centrum Symulacji" - prowadzenie zajęć od podszewki,
 • ćwiczenia praktyczne.

Szczegóły dotyczące rejestracji na stronie http://csm.ump.edu.pl/szkolenie-instruktor

Zdjęcie

Praktyczne Warsztaty pt. Minimalnie Inwazyjna Chirurgia Miednicy Mniejszej - „Krok po kroku"

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w PRAKTYCZNYCH WARSZTATACH z zakresu MINIMALNIE INWAZYJNEJ CHIRURGII GINEKOLOGICZNEJ MIEDNICY MNIEJSZEJ pt.:

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ -
„KROK PO KROKU”
,

które odbywać się będą w 2019 roku w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno - Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod Honorowym Patronatem Dyrektora Szpitala Pana dra Macieja Sobkowskiego.

Warsztaty te odbywać się będą w terminach podanych poniżej:

 1. WARSZTAT - 26.02.19 - z udziałem dra Friedricha Pauliego
 2. WARSZTAT - 02.04.19 - z udziałem dra Friedricha Pauliego
 3. WARSZTAT - 30.05.19 - z udziałem operatorów z Austrii, Niemiec i Szwajcarii z transmisją multimedialną - maksymalna liczba uczestników - 45 osób (uczestnictwo bezpłatne)
 4. WARSZTAT - 03.09.19 - z udziałem dra Friedricha Pauliego
 5. WARSZTAT - 26.11.19 - z udziałem dra Friedricha Pauliego

Miło mi poinformować Państwa, że moje zaproszenie na Warsztaty w tych terminach przyjął jeden z najwybitniejszych niemieckich chirurgów w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery) - dr Friedrich Pauli z Klinikum Augsburg Freauenklinik oraz dr Burghard Abendstein z Akademisches Lehrkrankenhaus Feldkirch w Austrii i jeden z najwybitniejszych ginekologów w zakresie laparoskopowej chirurgii miednicy mniejszej prof. Jean-Bernard Dubuisson ze Szwajcarii.

Zamysłem naszym jest, aby Warsztaty były dedykowane lekarzom ginekologom, którzy opanowali już podstawowe techniki w laparoskopii ginekologicznej oraz wszystkim tym Koleżankom i Kolegom, którzy w swej pracy zawodowej planują stosowanie technik Małoinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w operacjach.

Uprzejmie informujemy, że maksymalna liczba uczestników Praktycznych Warsztatów Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej to 8 lekarzy ginekologów, którzy będą brali aktywny udział w zabiegach bezpośrednio przy stole operacyjnym. Podczas zabiegów operacyjnych przedstawione będą „krok po kroku” szczegóły technik operacyjnych.

Wśród planowanych 8 zabiegów operacyjnych:

 • 4 operacje będą dotyczyły przezpochwowej implantacji siatek w zakresie rekonstrukcji dna miednicy z użyciem materiału syntetycznego,
 • 4 operacje laparoskopowe: m.in. 2 laparoskopowe implantacje tytanizowanych siatek metodą Dubuissona, oraz 2 laparoskopie operacyjne, czyli myomectomia i hysterectomia laparoskopowa.

Mamy ogromną nadzieję, że taka formuła aktywnego udziału w warsztatach zainteresuje Państwa, a my jako organizatorzy postaramy się zapewnić Państwu wysoki poziom merytoryczny i edukacyjny Praktycznych Warsztatów: MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ - „KROK PO KROKU".

Serdecznie zapraszam
prof. Maciej Wilczak


Organizator warsztatów

» prof. Maciej Wilczak
» Klinika Zdrowia Matki i Dziecka

Patronat Honorowy
» dr med. Maciej Sobkowski - Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu

Partner Organizacyjny
» Marcin Bernaczyk - Dyrektor Sprzedaży Innovative Medical Solutions

Koszt udziału w Warsztatach wynosi 900 zł i obejmuje:
» bezpośredni udział w operacjach wykonywanych podczas warsztatów,
» materiały warsztatowe dotyczące sprzętu endoskopowego oraz rodzaju materiałów syntetycznych implantowanych podczas warsztatów,
» przekąski w przerwach między operacjami.

Rejestracja uczestnika warsztatów:
Uprzejmie prosimy o zgłoszenia uczestnictwa w/w warsztatach telefonicznie pod numerem 511-717-606 (decyduje kolejność zgłoszeń). Po potwierdzeniu telefonicznym zaakceptowania Państwa zgłoszenia uprzejmie prosimy o przesłanie skanu dokonania przelewu na konto podane poniżej.

Dane do dokonania przelewu:
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Polna 33
60-535 Poznań
Bank Gospodarstwa Krajowego
Numer rachunku: 37 1130 1088 0001 3124 0720 0002
(z dopiskiem WARSZTATY - termin - data --.--.-- wybranego warsztatu + imię i nazwisko uczestnika)

Potwierdzenie dokonania opłaty prosimy przesłać na adres mailowy:
minimalnieinwazyjna@gpsk.ump.edu.pl

Organizatorzy merytoryczni:

Logotypy

Partnerzy Organizacyjni Warsztatów:

Logotypy

I Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Zakażenia w Perinatologii i Ginekologii"

Zdjęcie

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w I Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Zakażenia w Perinatologii i Ginekologii”, która odbędzie się w dniach 10-11.05.2019 r. w Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.

Spotkanie skierowane jest do ginekologów, położników, perinatologów, neonatologów oraz dla wszystkich specjalistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie, aby nieść pomoc pacjentkom i ich pociechom.

Tematyka Konferencji obejmuje m.in.:

 • Zakażenia wirusowe w ciąży i w okresie noworodkowym
 • Zakażenie wewnątrzowodniowe a poród przedwczesny
 • Antybiotykoterapia w położnictwie
 • Diagnostyka zakażeń w perinatologii
 • Mikrobiota w okresie okołoporodowym
 • Badania przesiewowe w kierunku zakażeń w położnictwie
 • Szczepienia w ciąży i w okresie noworodkowym
 • Epidemiologia i czynniki ryzyka zakażeń w położnictwie
 • Zakażenia HPV - profilaktyka, szczepienia, diagnostyka, leczenie.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową wydarzenia: www.zakazenia2019.pl

Cykl wykładów o charakterze otwartym
"W świecie zaburzeń neurorozwojowych"

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym cyklu wykładów otwartych organizowanym przez Neurorozwojowe Studenckie Koło Naukowe działające na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego.

Wydarzenie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką zaburzeń neurorozwojowych. W ramach naszych wykładów będziemy mogli spotkać się ze specjalistami w zakresie diagnozy oraz terapii autyzmu.

Za udział we wszystkich spotkaniach przewidziany jest certyfikat uczestnictwa. Wydarzenie zostało objęte patronatem JM Rektora UMP, prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/neurorozwojowe/ 

Zdjęcie

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl
www.konferencje.ump.edu.pl

Zobacz także