Konferencje i szkolenia

 

Konferencja "Autyzm w domu i w szkole"

Neurorozwojowe Studenckie Koło Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza na konferencję "Autyzm w domu i w szkole".

Jej celem jest  przedstawienie sposobu funkcjonowania dziecka z autyzmem w środowisku domowym, przedszkolnym i szkolnym. Zaprezentowane zostaną również nowe rozwiązania mające na celu poprawę jakości życia rodziców i dzieci z ASD, a także osób które na co dzień z nimi współpracują. 

Termin: 25 lutego 2020 r.
Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, sala A

Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowika, a także Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Plakat

Konferencja „Onkoneurologia i jej miejsce w systemie kompleksowej opieki zdrowotnej”

Sekcja Onkoneurologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Katedra i Klinika Neurochirurgii UMP oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk mają zaszczyt zaprosić na obrady Konferencji „Onkoneurologia i jej miejsce w systemie kompleksowej opieki zdrowotnej”.

Patronat honorowy JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Prezesa Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Termin: 14 grudnia 2019 r., godz. 9:00

Miejsce: Sala Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, ul. Mielżyńskiego 27/29

Szczegóły: www.ptpn.poznan.pl

Konferencja "Wielodyscyplinarne wsparcie rozwoju osób z Zespołem Downa. Jestem aktywny, użyteczny, potrafię, chcę. Jak pokonywać ograniczenia?"

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na trzecią edycję konferencji "Wielodyscyplinarne wsparcie rozwoju osób z Zespołem Downa. Jestem aktywny, użyteczny, potrafię, chcę. Jak pokonywać ograniczenia?", która odbędzie się w Poznaniu w dniu 7 grudnia 2019 r.

Zasygnalizujemy możliwości włączania osób z zespołem Downa w życie społeczne i zawodowe z korzyścią dla wszystkich. Chcielibyśmy, by ze spotkania każdy zabrał ze sobą głębokie przekonanie, że warto się starać.

Proponujemy udział w wyjątkowych warsztatach. Są one darmowe dla uczestników Konferencji. Zapisy przyjmujemy drogą mailową. Liczba miejsc ograniczona.

Program, informacja o warsztatach oraz o opłatach dostępne są na stronie:
http://trisomia21.ump.edu.pl/

Zapraszamy do skorzystania z formularza rejestracyjnego na stronie naszego wydarzenia.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy i do zobaczenia!


Biuro Organizacji Konferencji CKD

Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 37a
60-356 Poznań
tel: 61 854 76 80

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
"Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce"

Baner

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce", która 22 listopada 2019 r. odbędzie się w budynku Centrum Biologii Medycznej UMP sala 1010 (ul. Rokietnicka 8, Poznań).

Konferencja pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

» Program konferencji
» Więcej informacji: www.farmakoekonomika.ump.edu.pl/konferencja

II Konferencja Naukowa "Luminarze poznańskiej medycyny akademickiej w międzywojniu i okresie powojennym"

Baner

W roku 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego Katedra i Zakład Historii i Filozofii Nauk Medycznych Wydziału Lekarskiego, Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Wielkopolska Izba Lekarska serdecznie zapraszają na

II Konferencję Naukową
Luminarze poznańskiej medycyny akademickiej w międzywojniu i okresie powojennym,

zorganizowaną pod Honorowym Patronatem Ich Magnificencji Rektorów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. UAM dra hab. Andrzeja Lesickiego i Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego oraz Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Artura de Rosier.

Termin: 27 listopada 2019 r. (środa)
Miejsce: Sala Lubrańskiego, Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1, Poznań

» Szczegółowe informacje

III Spotkanie Ekspertów Fizjoterapia-Ortopedia-Reumatologia-Osteopatia

Baner

Katedra Rehabilitacji i Fizjoterapii oraz Katedra Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zapraszają na kolejne niezwykle cenne spotkanie z polską fizjoterapią. Będzie to „III Spotkanie Ekspertów Fizjoterapia-Ortopedia-Reumatologia-Osteopatia”. W spotkaniu wezmą udział Eksperci z zakresu: Fizjoterapii, Ortopedii, Reumatologii Osteopatii.

Termin: 13 grudnia 2019
Godzina: 11:00 - 17:00
Miejsce: Sala Senatu w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań

Sesja I: Leczenie dysfunkcji kończyny górnej
Sesja II: Leczenie skoordynowane

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a także Ministra Zdrowia, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Krajowej Izby Fizjoterapeutów, Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i wielu innych instytucji oraz organizacji eksperckich.

Szczegółowe informacje:
» Komunikat
» www.spotkanieekspertow.pl

Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa
"Uczymy się przez doświadczenie. O przypadkach w psychoterapii"

Baner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji Edukacyjno-Szkoleniowej "Uczymy się przez doświadczenie. O przypadkach w psychoterapii", która odbędzie się w Poznaniu w dniu 03.12.2019 roku.

Dzielenie się doświadczeniami z pracy terapeutycznej, uczenie się od innych, poszerzanie spektrum samoświadomości w oparciu o wykorzystywane metody i techniki, stanowią jedno z najskuteczniejszych narzędzi przyswajania wiedzy. Podczas konferencji uznani psychoterapeuci i superwizorzy podzielą się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami z pracy z pacjentami. Analiza przypadków pozwoli na rozpoznanie skutecznych metod pracy z osobami w różnym wieku. Jednym z ważniejszych elementów spotkania będzie także dyskusja nad zjawiskiem oporu w psychoterapii i skutecznymi sposobami rozwiązywania problemów z nim związanych. Sesje tematyczne poświęcone zostaną zaburzeniom psychicznym pojawiającym się na różnych etapach rozwoju człowieka (od autyzmu i zaburzeń rozwojowych po depresję wieku podeszłego). Konferencji towarzyszyć będą również warsztaty prezentujące określone metody i techniki terapeutyczne, np. metoda dramy czy praca z lękiem w sytuacji choroby.

Do udziału w konferencji zapraszamy psychoterapeutów, osoby szkolące się, psychologów, lekarzy i pedagogów, a także wszystkich zainteresowanych zaproponowaną problematyką.

Mamy nadzieję, że podjęta w ramach konferencji tematyka stanowić będzie znaczący wkład w rozwój i pogłębienie wiedzy z zakresu psychoterapii, a spotkanie i wymiana doświadczeń przyczyni się do większej integracji środowiska terapeutycznego w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia oraz do rejestracji: http://psychoterapia2019.bok-ump.pl/

Do zobaczenia w Poznaniu!

prof. dr hab. Ewa Mojs

I Wielkopolska Konferencja Raka Płuca "Współpraca podstawą sukcesu terapeutycznego: od diagnostyki do leczenia Niedrobnokomórkowego Raka Płuca"

Baner

Szanowni Państwo,

Wielkopolskie Centrum Onkologii przy współpracy z Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii serdecznie zapraszają do udziału w I Wielkopolskiej Konferencji Raka Płuca „Współpraca podstawą sukcesu terapeutycznego: od diagnostyki do leczenia Niedrobnokomórkowego Raka Płuca”, która odbędzie się 6 grudnia 2019 r. w Poznaniu.

Celem i ideą konferencji jest stworzenie cyklicznej platformy wymiany poglądów oraz doświadczeń wszystkich specjalistów zajmujących się opieką nad chorymi z rakiem płuca.

W tegorocznym spotkaniu przedstawimy możliwości diagnostyczne zaawansowanych technik chirurgicznych oraz obrazowych. W trakcie spotkania spojrzymy z perspektywy najbliższej przyszłości na możliwości jakie stwarza interdyscyplinarne leczenie zaawansowanego raka płuca. Również zastanowimy się jak pomóc naszym chorym będącym w trakcie leczenia oraz po jego zakończeniu. Zwrócimy szczególną uwagę na ich rehabilitację.

Więcej informacji na stronie www.rakpluca.pl

Szkolenia dla nauczycieli akademickich z zakresu nauczania metodą symulacji

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia dla nauczycieli akademickich z zakresu nauczania metodą symulacji. Szkolenie trwa dwa dni, składa się z części warsztatowej i praktycznej (dzień I 8:30-15:00, dzień II 8:00-16:20).

Warsztaty i materiały obejmują tematyką m.in.:

 • możliwości jakie daje Centrum Symulacji,
 • jak przygotować zajęcia oraz jak przygotować się do zajęć,
 • jak napisać scenariusz na zajęcia w Centrum Symulacji,
 • czym są zajęcia z Symulowanym Pacjentem,
 • debriefing,
 • nauczanie umiejętności miękkich,
 • zajęcia z niskiej, pośredniej i wysokiej wierności,
 • aspekty bezpieczeństwa,
 • "Zwiedzanie Centrum Symulacji" - prowadzenie zajęć od podszewki,
 • ćwiczenia praktyczne.

Szczegóły dotyczące rejestracji na stronie http://csm.ump.edu.pl/szkolenie-instruktor

Zdjęcie

Praktyczne Warsztaty pt. Minimalnie Inwazyjna Chirurgia Miednicy Mniejszej - „Krok po kroku"

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w PRAKTYCZNYCH WARSZTATACH z zakresu MINIMALNIE INWAZYJNEJ CHIRURGII GINEKOLOGICZNEJ MIEDNICY MNIEJSZEJ pt.:

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ -
„KROK PO KROKU”
,

które odbywać się będą w 2019 roku w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno - Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod Honorowym Patronatem Dyrektora Szpitala Pana dra Macieja Sobkowskiego.

Warsztaty te odbywać się będą w terminach podanych poniżej:

 1. WARSZTAT - 26.02.19 - z udziałem dra Friedricha Pauliego
 2. WARSZTAT - 02.04.19 - z udziałem dra Friedricha Pauliego
 3. WARSZTAT - 30.05.19 - z udziałem operatorów z Austrii, Niemiec i Szwajcarii z transmisją multimedialną - maksymalna liczba uczestników - 45 osób (uczestnictwo bezpłatne)
 4. WARSZTAT - 03.09.19 - z udziałem dra Friedricha Pauliego
 5. WARSZTAT - 26.11.19 - z udziałem dra Friedricha Pauliego

Miło mi poinformować Państwa, że moje zaproszenie na Warsztaty w tych terminach przyjął jeden z najwybitniejszych niemieckich chirurgów w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery) - dr Friedrich Pauli z Klinikum Augsburg Freauenklinik oraz dr Burghard Abendstein z Akademisches Lehrkrankenhaus Feldkirch w Austrii i jeden z najwybitniejszych ginekologów w zakresie laparoskopowej chirurgii miednicy mniejszej prof. Jean-Bernard Dubuisson ze Szwajcarii.

Zamysłem naszym jest, aby Warsztaty były dedykowane lekarzom ginekologom, którzy opanowali już podstawowe techniki w laparoskopii ginekologicznej oraz wszystkim tym Koleżankom i Kolegom, którzy w swej pracy zawodowej planują stosowanie technik Małoinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w operacjach.

Uprzejmie informujemy, że maksymalna liczba uczestników Praktycznych Warsztatów Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej to 8 lekarzy ginekologów, którzy będą brali aktywny udział w zabiegach bezpośrednio przy stole operacyjnym. Podczas zabiegów operacyjnych przedstawione będą „krok po kroku” szczegóły technik operacyjnych.

Wśród planowanych 8 zabiegów operacyjnych:

 • 4 operacje będą dotyczyły przezpochwowej implantacji siatek w zakresie rekonstrukcji dna miednicy z użyciem materiału syntetycznego,
 • 4 operacje laparoskopowe: m.in. 2 laparoskopowe implantacje tytanizowanych siatek metodą Dubuissona, oraz 2 laparoskopie operacyjne, czyli myomectomia i hysterectomia laparoskopowa.

Mamy ogromną nadzieję, że taka formuła aktywnego udziału w warsztatach zainteresuje Państwa, a my jako organizatorzy postaramy się zapewnić Państwu wysoki poziom merytoryczny i edukacyjny Praktycznych Warsztatów: MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ - „KROK PO KROKU".

Serdecznie zapraszam
prof. Maciej Wilczak


Organizator warsztatów

» prof. Maciej Wilczak
» Klinika Zdrowia Matki i Dziecka

Patronat Honorowy
» dr med. Maciej Sobkowski - Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu

Partner Organizacyjny
» Marcin Bernaczyk - Dyrektor Sprzedaży Innovative Medical Solutions

Koszt udziału w Warsztatach wynosi 900 zł i obejmuje:
» bezpośredni udział w operacjach wykonywanych podczas warsztatów,
» materiały warsztatowe dotyczące sprzętu endoskopowego oraz rodzaju materiałów syntetycznych implantowanych podczas warsztatów,
» przekąski w przerwach między operacjami.

Rejestracja uczestnika warsztatów:
Uprzejmie prosimy o zgłoszenia uczestnictwa w/w warsztatach telefonicznie pod numerem 511-717-606 (decyduje kolejność zgłoszeń). Po potwierdzeniu telefonicznym zaakceptowania Państwa zgłoszenia uprzejmie prosimy o przesłanie skanu dokonania przelewu na konto podane poniżej.

Dane do dokonania przelewu:
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Polna 33
60-535 Poznań
Bank Gospodarstwa Krajowego
Numer rachunku: 37 1130 1088 0001 3124 0720 0002
(z dopiskiem WARSZTATY - termin - data --.--.-- wybranego warsztatu + imię i nazwisko uczestnika)

Potwierdzenie dokonania opłaty prosimy przesłać na adres mailowy:
minimalnieinwazyjna@gpsk.ump.edu.pl

Organizatorzy merytoryczni:

Logotypy

Partnerzy Organizacyjni Warsztatów:

Logotypy

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl
www.konferencje.ump.edu.pl

Zobacz także

Dokumenty: