Konferencje i szkolenia

 

II Konferencja Naukowa "W przychodni i w puszczy"

Konferencja "W przychodni i w puszczy" to wydarzenie organizowane przez Studenckie Koło Naukowe "Leczymy z Misją" już drugi rok z rzędu!

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca medyka kiedy dobrej jakości zdjęcie RTG to luksus, a o KTG nie słyszał nikt z pracowników oddziału ginekologicznego? Albo gdy do najbliższego punktu medycznego pacjent musi przebyć dziesiątki kilometrów, a często w jego zasięgu jest jedynie dyspensarium, w którym lekarz pojawia się raz na jakiś czas?

To wydarzenie jest dla Ciebie!

W PRZYCHODNI I W PUSZCZY to opowieść o tym jak wygląda praca medyka na krańcu świata, z jakimi problemami i wyzwaniami trzeba się zmierzyć, jak zorganizować mądrą pomoc i od czego zacząć przygotowania do wyjazdu. To wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych niesieniem pomocy medycznej w najdalszych zakątkach globu. Usłyszymy historie m.in. z Libanu, Peru, Ugandy, Kenii, Papui Nowej Gwinei.

Podsumujemy również zeszłoroczną edycję projektu LECZYMY Z MISJĄ. Dowiecie się co udało nam się osiągnąć i jak przebiegała nasza misja w Kenii. Dowiecie się, w jaki sposób możecie do nas dołączyć.

WSTĘP BEZPŁATNY.

» www.facebook.com/events/382260042194559

 Baner

IX Ogólnopolski Kongres Pulmonologiczny "Top Pulmonological Trends"

Baner

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2017 odbędzie się

IX OGÓLNOPOLSKI KONGRES PULMONOLOGICZNY
TOP PULMONOLOGICAL TRENDS

Organizatorem konferencji jest Katedra i Klinika Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Stowarzyszenie Wspierania Pulmonologii Poznańskiej oraz wydawnictwo Termedia. Spotkanie jest adresowane do specjalistów zajmujących się chorobami układu oddechowego, a także dla lekarzy innych dziedzin interesujących się tą tematyką. Naukowo-szkoleniowy charakter Kongresu zakłada udział uczestników w sesjach tradycyjnych, interaktywnych, problemowych oraz interdyscyplinarnych, spotkaniach z ekspertami, a także warsztatach klinicznych.

Celem spotkania jest przekazanie nowości w diagnostyce i leczeniu chorób płuc w kontekście holistycznym i interdyscyplinarnym. Chcemy zasygnalizować Uczestnikom nowe, istotne wyniki badań naukowych i ciekawe publikacje kreujące światowe trendy w pulmonologii, które pojawiły się w ostatnim czasie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie internetowej:
https://www.termedia.pl/Konferencje?Program&e=660&p=4940

Termin konferencji:
30 listopada 2017 r. - 2 grudnia 2017 r.

Miejsce konferencji:
Centrum Kongresowe Międzynarodowych Targów Poznańskich
ul. Głogowska 14, Poznań
Pawilon 15

Informacje dodatkowe:
prof. dr hab. Halina Batura-Gabryel (Krajowy konsultant ds. pulmonologii): Klinika Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: tel. 61 841 70 61
dr hab. med. Szczepan Cofta: 504 161 683


dr hab. med. Szczepan Cofta

(-) Naczelny Lekarz Szpitala

VII Międzynarodowa Konferencja „Stopa Cukrzycowa”

Baner

Szanowni Państwo,

w imieniu Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego - Prof. dra hab. n. med. Grzegorza Oszkinisa zapraszamy na VII Międzynarodową Konferencję „Stopa Cukrzycowa”, która odbędzie się w dniu 1 grudnia 2017 r. w Centrum Biologii Medycznej UM w Poznaniu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, spotkanie będzie wyjątkową na skalę kraju sposobnością do wymiany wiedzy, doświadczeń i bardzo ważnym wydarzeniem dla całego środowiska medycznego.

Konferencja będzie miała aspekt praktyczny - będą Państwo mieli możliwość udziału w kursach oraz warsztatach, zostaną zaprezentowane i omówione zabiegi transmitowane z sal operacyjnych. Będzie miejscem owocnych spotkań i wymiany idei, nie tylko w zakresie szeroko pojętej chirurgii naczyniowej czy diabetologii, ale również płaszczyzną rozwoju współpracy wielu specjalności.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Więcej informacji:
» www.sc2017.syskonf.pl
» Facebook

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa
"Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego"

Szanowni Państwo,

z przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego", która odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Podczas Konferencji wykłady i prezentacje poprowadzą najlepsi krajowi oraz zagraniczni eksperci. Pragniemy, aby program naukowy odzwierciedlał jak najbardziej codzienny charakter pracy z pacjentem odmiennym kulturowo. Liczymy w związku z tym na Państwa głos i udział w dyskusjach, które pomogą przedstawić różnego rodzaju doświadczenia związane z międzykulturową opieką medyczną w Polsce i za granicą, przenosząc dobre praktyki do naszego kraju.

Konferencja skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, farmaceutów, dietetyków, logopedów, terapeutów zajęciowych, opiekunów medycznych, osób pracujących w opiece społecznej, instytucjach państwowych, prawników, pedagogów, bioetyków, psychologów, psychoterapeutów, socjologów i wszystkich osób, które związane są zawodowo z tematyką naszego wydarzenia.

Szczegółowe informacje:

» www.interculture.pl
» www.facebook.com/interculturemedicalcare
» Komunikat
» Program konferencji

Konferencja "Fenomen rozmowy. Między humanistyką a medycyną"

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Centrum Badań im. Edyty Stein, Katedra Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego w Poznaniu zapraszją serdecznie na Konferencję pt. "Fenomen rozmowy. Między humanistyką a medycyną", która odbędzie się w dniach 30.11 - 01.12.2017 r. na Wydziale Nauk Społecznych UAM przy ul. Szamarzewskiego 89, budynek E, sala B.

Szczegóły dotyczące konferencji:

» Program
» Okólnik
» Wydarzenie na Facebooku
» Plakat

Plakat

Ogólnopolskie Sympozjum Neonatologiczne ”Stany naglace w neonatologii”

Ogólnopolskie Sympozjum Neonatologiczne
Z cyklu ”Stany naglace w neonatologii”
nt. „Neonatologia oparta na faktach - leczenie noworodka zgodne z wytycznymi EBM ”

Patronat naukowy:
• Polskie Towarzystwo Neonatologiczne
• Polskie Towarzystwo Połonych
• Katedra Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
• Union of European Neonatal & Perinatal Societies (UENPS)
• European Society for Paediatric Research (ESPR/EBM)

Organizator Sympozjum:
Fundacja Rozwoju Neonatologii w Wielkopolsce

Termin Sympozjum: 24-25 listopada 2017r.

Otwarcie Sympozjum: 24 listopada 2017r. o godz. 9.00

Miejsce obrad:
Hotel Novotel
pl. Andersa 1
61-898 Poznan

Koordynator Sympozjum:
mgr in. Tomasz Pikuła
tel. 667-367-128
e-mail: sympozjum@noworodek.edu.pl

Adres strony internetowej Sympozjum: www.noworodek.edu.pl

» Program Sympozjum

IV Konferencja "Cukrzyca i ciąża"

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

jak co roku, serdecznie zapraszamy Państwa do jesiennego Poznania na IV konferencję i warsztaty „Cukrzyca i ciąża”, w dniu 18 listopada 2017 roku.

W tym roku nasze spotkanie będzie miało szczególny charakter, ponieważ świętujemy 30-lecie wprowadzenia w Polsce Banku Środków Technicznych. Była to pierwsza zintegrowana, wieloośrodkowa inicjatywa, podjęta przez środowiska lekarskie zaangażowane w zapewnienie wysokospecjalistycznej opieki położniczej kobietom w ciąży chorującym na cukrzycę, zmierzająca do poprawy warunków samokontroli glikemii i intensyfikacji leczenia u tej populacji ciężarnych. Ci z Państwa, którzy kładli podwaliny obecnego systemu zintegrowanej opieki położniczej nad ciężarną chorującą na cukrzycę w Polsce, z pewnością pamiętają, jakim wyzwaniem było wtedy zapewnienie naszym pacjentkom warunków diagnostyki, leczenia i nadzoru nad ciążą na miarę europejskich standardów.

Mając po poprzednich edycjach konferencji świadomość rosnącego audytorium, dużego zainteresowania aspektami praktycznymi, licznych pytań i potrzeby dyskusji, chcemy w tym roku zaprosić Państwa na konferencję o nieco zmienionej formule i bardziej rozbudowanym programie. Mamy nadzieję, że dzięki temu zapewnimy czas, tak ważny dla poruszenia w interdyscyplinarnym gronie nurtujących nas kwestii klinicznych, dzielenia się doświadczeniami i wypracowania wspólnych rozwiązań, jak również zapewnienia wartościowego szkolenia dla specjalizujących się Koleżanek i Kolegów.

Do zobaczenia w Poznaniu!


Prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

 

Termin konferencji: 18 listopada 2017 r.

Miejsce konferencji: Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ul. Rokietnicka 8, 60-806 Poznań

Opłata konferencyjna: 250 PLN

Organizatorzy: Klinika Rozrodczości Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Sekcja „Cukrzycy i chorób metabolicznych w ciąży” Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Stowarzyszenie na Rzecz Postępu w Medycynie Rozrodu Człowieka.

Zgłoszenia: Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Kliniki Rozrodczości Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu klinrozrod@gpsk.ump.edu.pl z dopiskiem Konferencja ,,Cukrzyca i Ciąża”. Warunkiem wpisania na listę uczestników konferencji jest dołączenie do zgłoszenia dowodu wpłaty za konferencję i podanie przy zgłoszeniu danych do faktury: Numeru NIP oraz numeru telefonu.

Płatność: Wpłaty prosimy kierować na konto Stowarzyszenia na Rzecz Postępu w Medycynie Rozrodu Człowieka: PKO BP II o/Poznań 53 1020 4027 0000 1902 0361 4419.

» Szczegółowe informacje

Ogólnopolskie Sympozjum Neonatologicznym „STANY NAGLĄCE W NEONATOLOGII” nt. „Neonatologia oparta na faktach - leczenie noworodka zgodne z wytycznymi EBM”

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Sympozjum Neonatologicznym „STANY NAGLĄCE W NEONATOLOGII” nt. „Neonatologia oparta na faktach - leczenie noworodka zgodne z wytycznymi EBM”, które odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2017r. w Hotelu Novotel w Poznaniu.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronie internetowej: www.noworodek.edu.pl

Co Kobieta i Mężczyzna powinni wiedzieć o onkologii: od profilaktyki do radioterapii

11 grudnia 2017 r. w filii Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Kaliszu (ul. Kaszubska 12) odbędzie się konferencja pt.: "Co Kobieta i Mężczyzna powinni wiedzieć o onkologii: od profilaktyki do radioterapii".

Celem Konferencji jest podniesienie świadomości społeczeństwa odnośnie do profilaktyki nowotworowej, wymiana poglądów i doświadczeń pacjentów w walce z chorobą oraz diagnostyka i leczenie interdyscyplinarne nowotworów. Konferencja ma również na celu przybliżenie kaliskiego Ośrodka Radioterapii mieszkańcom oraz poinformowanie jakie nowotwory mogą być leczone w nowo otwartej filii Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

W tym roku poza sesją z udziałem stowarzyszeń pacjentów planujemy sesję poświęconą wybranym zagadnieniom: pierś, płuco, ośrodkowy układ nerwowy oraz przewód pokarmowy.

Wstęp na Konferencję jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

» Ulotka

Baner

Jubileuszowa Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa
"Wielodyscyplinarne wsparcie rozwoju osób z zespołem Downa. Celowana interwencja farmakologiczna"

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w dniu 2 grudnia 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbędzie się Jubileuszowa Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa "Wielodyscyplinarne wsparcie rozwoju osób z zespołem Downa. Celowana interwencja farmakologiczna" pod patronatem JM Rektora UMP prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego i Dziekana Wydziału Lekarskiego II prof. dr. hab. Zbigniewa Krasińskiego. Organizatorem wydarzenia jest Katedra Chemii i Biochemii Klinicznej Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konferencja przeznaczona dla pracowników uniwersytetów, przedstawicieli zawodów medycznych, nauczycieli i terapeutów oraz studentów kształcących się w języku polskim i angielskim. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców i opiekunów osób z zespołem Downa, którzy będą mieli możliwość wysłuchania prezentacji i udziału w zaplanowanych dyskusjach oraz wymiany doświadczeń w kuluarach. Spojrzymy na świat osób z zespołem Downa i ich opiekunów z punktu widzenia psychologii klinicznej oraz perspektywy artystycznej. Omówimy aspekty genetyczne i epigenetyczne, immunologiczne, endokrynologiczne, neurologiczne i biochemiczne trisomii 21 stanowiące cel aktualnie proponowanej interwencji farmakologicznej. Zaproponujemy laboratoryjne monitorowanie wsparcia farmakologicznego. Przedstawimy przykłady efektów wprowadzanej wielorakiej interwencji w zespole Downa. Zachęcamy zarówno uczestników, jak i studentów pracujących w Studenckich Kołach Naukowych, do zaprezentowania swoich badań - szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce Streszczenia. Mamy nadzieję, że poruszone przez nas zagadnienia spotkają się z Państwa zainteresowaniem. Zapraszamy do skorzystania z formularza rejestracyjnego.

Więcej informacji na stronie: www.trisomia21.bok-ump.pl

Seminarium Inżynierii Biomedycznej

Grafika

Grafika

Grafika

Grafika

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa
„Dietetyka Gerontologiczna - wyzwania i szanse”

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 9 lutego (piątek) 2018 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy ul. Przybyszewskiego 37, odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dietetyka Gerontologiczna - wyzwania i szanse”.

Organizatorami wydarzenia są Pracownia Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej, Zakład Biochemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej Katedry Chemii i Biochemii Klinicznej i Zakład Edukacji i Leczenia Otyłości oraz Zaburzeń Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

WIODĄCYMI ZAGADNIENIAMI PORUSZANYMI PODCZAS KONFERENCJI BĘDĄ:

  • Witamina K2-MK7 - aktualny stan wiedzy
  • Znaczenie witaminy D i wapnia dla starzejących się kości
  • Dieta MIND w profilaktyce zaburzeń funkcji poznawczych
  • Dietoterapia w nefropatii cukrzycowej
  • Wpływ odżywiania i mikrobioty jelitowej na starzenie się śluzówek
  • Współpraca dietetyka z lekarzem geriatrą - studium przypadków

Ponadto każdy z uczestników będzie miał możliwość uczestniczenia w WARSZTATACH, których tematykę znajdą Państwo w pełnym programie konferencji, który znajduje się poniżej.

Serdecznie zapraszamy do udziału czynnego w konferencji tj. wygłoszenia prac naukowych w formie prezentacji ustnej lub plakatu. Z zaprezentowanych prac Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze, które zostaną nagrodzone możliwością publikacji w czasopiśmie Geriatria (6 pkt MNiSW).

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się tutaj: http://goo.gl/forms/MxuL0ZDUr3

Prosimy również o zapoznanie się z komunikatem nr 1, regulaminem konferencji, warunkami uczestnictwa czynnego oraz wytycznymi do zgłaszanych abstraktów, które będą drukowane w materiałach konferencyjnych.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie www.gerodiet.wix.com/konferencja

» Komunikat nr 1
» Regulamin konferencji
» Warunki uczestnictwa czynnego
» Wytyczne do zgłaszanych abstraktów
» Program konferencji

Kongres Medyczny Varia Medica 2017

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kongresie Medycznym Varia Medica, który odbędzie się w Warszawie, w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre, w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2017 roku. 

» Komunikat

V Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce"

Katedra i Zakład Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza na V Jubileuszową Ogólnopolską Konferencję Naukowo - Szkoleniową "FARMAKOEKONOMIKA SZANSĄ NA ZBILANSOWANIE WYDATKÓW SYSTEMU OPIEKI ZDROWOTNEJ W POLSCE".

W gronie naszych prelegentów znaleźli się między innymi: Wiceminister Zdrowia, kierownicy Departamentów NFZ - Warszawa oraz goście z Niemiec i Ukrainy.

Konferencja odbędzie się w dniu 17 listopada 2017 roku o godz. 10.00 w Centrum Biologii Medycznej UMP, ul. Rokietnicka 8, sala 1010, 60-806 Poznań.

» Informacje szczegółowe - Komunikat 2

Wykład otwarty "Niższy wiek emerytalny - co musisz wiedzieć?"
Plakat
I Ogólnopolska Studencka Konferencja Neurologiczna

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn serdecznie zaprasza do udziału w

I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Neurologicznej

odbywającej się w ramach 39. Zgromadzenia Delegatów IFMSA-Poland w dniu 11 listopada 2017 roku pod patronatem Prorektora ds. Zadań Uczelni Medycznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Kierownika Katedry Neurologii i Neurochirurgii prof. dra hab. n. med. Wojciecha Maksymowicza.

» Komunikat konferencyjny
» Regulamin

Plakat

XVIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa TYTOŃ A ZDROWIE "Współczesne oblicza alkoholu, narkotyków i tytoniu"

XVIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
TYTOŃ A ZDROWIE

"Współczesne oblicza alkoholu, narkotyków i tytoniu"

pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka
oraz
Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszam do udziału w Konferencji w dniach 23-24 listopada 2017 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji oraz rejestracja na stronie: www.tytonazdrowie2017.ump.edu.pl.


Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
prof. dr hab. Ewa Florek

Wczesnonowożytna medycyna, historia naturalna i filozofia przyrody (XVI–XVIII W.): miejsca spotkania, miejsca konfliktu

Szanowni Państwo,

Katedra i Zakład Historii Nauk Medycznych UMP oraz Fundacja na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi zapraszają do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej

Wczesnonowożytna medycyna, historia naturalna i filozofia przyrody (XVI–XVIII W.): miejsca spotkania, miejsca konfliktu,

która odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-8 grudnia 2017 r.

Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2017 r.

W załączniku znajdą Państwo:
» Komunikat
» Formularz zgłoszeniowy
» Program bazowy

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel./fax: +48 61 854 72 42
e-mail: wczesnonowozytnamedycyna@gmail.com


Łączę wyrazy szacunku,

dr Katarzyna Pękacka-Falkowska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

VII Bałtyckie Forum Zdrowia

Katedra Analizy i Strategii Przedsiębiorstw Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskie Towarzystwo Koordynowanej Ochrony Zdrowia przy współpracy z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii i Polską Federacją Szpitali zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową VII BAŁTYCKIE FORUM ZDROWIA.

Termin: 10.11.2017 r.
Miejsce: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, ul. Mickiewicza 64, 71-101 Szczecin

Motywem przewodnim Konferencji jest Koordynowana Opieka Zdrowotna. Towarzyszyć jej będzie wizyta studyjna w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.

» Więcej informacji
» Formularz zgłoszeniowy

Międzynarodowa Konferencja Naukowa
"Kontrola ciała w interdyscyplinarnej perspektywie"

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Kontrola ciała w interdyscyplinarnej perspektywie", która odbędzie się 23 listopada 2017 r. w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Planowane zagadnienia tematyczne:
1. Ciało człowieka w ujęciu antropometrycznym i motorycznym
2. Ciało w XXI wieku - promocja zdrowia i styl życia
3. Ciało sprawne i niepełnosprawne
4. Zewnętrzna i wewnętrzna kontrola ciała
5. Nowoczesne mechanizmy dyscyplinowania ciała
6. Ciało prywatne/ciało publiczne
7. Rekapitulacja, rewitalizacja i rekontekstualizacje pojęcia kontroli ciała
8. Varia

» Więcej informacji

Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
„65 lat uniwersyteckiej stomatologii zachowawczej i ortodoncji - razem w jednym kierunku”

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 25 listopada 2017 roku (sobota),  pod patronatem JM Rektora UMP prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego i Dziekana Wydziału Lekarskiego II prof. dra hab. Zbigniewa Krasińskiego, w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy ul. Przybyszewskiego 37a, odbędzie się Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „65 lat uniwersyteckiej stomatologii zachowawczej i ortodoncji - razem w jednym kierunku”.

Organizatorami wydarzenia są Katedra i Klinika Stomatologii  Zachowawczej i Periodontologii oraz Katedra i Klinika Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w konferencji; prezentowania badań w formie ustnej lub plakatowej. Z zaprezentowanych prac Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze, które zostaną nagrodzone. Równocześnie zachęcamy do nadsyłania prac badawczo-naukowych, z możliwością publikacji w monografii - ”Fizykodiagnostyka i rehabilitacja w medycynie i stomatologii - nowe trendy”.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

» Informacje ogólne
» Program ramowy
» Formatka monografii

Będzie nam miło spotkać się z Państwem.

 
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Dr hab. n. med. Marzena Wyganowska-Świątkowska
Dr n. med. Przemysław Kopczyński

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl
www.konferencje.ump.edu.pl

Zobacz także