WIELKI KONCERT

Andrea Bocelli zaśpiewa w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. To najbardziej spektakularne muzyczne wydarzenie odbędzie się 11 maja 2019 na stadionie INEA w Poznaniu.

» Więcej informacji

RAZEM W JEDNYM KIERUNKU

W dniu 25 listopada 2017 r. odbyła się Konferencja Jubileuszowa „65 lat uniwersyteckiej stomatologii zachowawczej i ortodoncji - razem w jednym kierunku”, w ramach obchodów 25-lecia Wydziału Lekarskiego II. Konferencję otworzył JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski. Na sali obecni byli liczni przedstawiciele władz Uczelni. Międzynarodowy charakter Konferencji podkreśliła obecność prof. Jerzego Jankuna, który wygłosił wykład plenarny.

Komitet Organizacyjny

Razem w jednym kierunku

Egzamin z 25-lecia

Piątek 24 listopada zgromadził pełną salę znamienitych gości z okazji Jubileuszu Wydziału Lekarskiego II. To już 25 lat odkąd Wydział Lekarski II funkcjonuje jako samodzielna jednostka, a sukces ten nie byłby możliwy bez zaangażowania, pracy i wsparcia wielu osób. Stąd też wyjątkowym punktem jubileuszowej gali w reżyserii Danieli  Popławskiej z Teatru Nowego i dra Rafała Staszewskiego - Kanclerza UMP, było wręczenie ustanowionej przez Władze Wydziału nagrody KOMEDY 2017. Statuetki z rąk JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego i Dziekana prof. dra hab. Zbigniewa Krasińskiego odebrali profesorowie: Maria Borysewicz-Lewicka, Jacek Wysocki, Jerzy Sowiński, Marek Ruchała i Stefan Grajek. Jak podkreślała dr hab. Lidia Gil, prodziekan ds. nauki i stopni naukowych, współprowadząca Egzamin z 25-lecia, nagrody honorują osoby, których działalność i zaangażowanie w życie akademickie determinuje rozwój Wydziału, promując przy tym szlachetne postawy. Specjalnie dla nagrodzonych śpiewała Anna Mierzwa, aktorka Teatru Nowego, przy akompaniamencie Radosława Mateji  i Celiny Kotz.

Jubileuszowe spotkanie było okazją przede wszystkim do podziękowań, wspomnień i podsumowań. "Przeegzaminowani" przed publicznością zostali JM Rektor prof . dr hab. Andrzej Tykarski i Dziekan Wydziału Lekarskiego II prof. dr hab. Zbigniew Krasiński. Wyjątkową niespodzianką dla gości była monografia obrazująca minione 25 lat, której przygotowania podjął się powołany przez Dziekana, zespół redakcyjny, na czele którego stanęli profesorowie: Bogdan Miśkowiak i Romulad Ochotny.

Uroczystość uświetnił, będący kontynuacją rozważań z Wieczoru Świętego Łukasza wykład prof. Stefana Grajka, po którym przed publicznością wystąpili Maja i Andrzej Sikorowscy.

Kolejny egzamin za 25 lat!

» Fotogaleria