105 lat Uniwersytetu Poznańskiego

105 lat od uroczystej inauguracji pierwszego roku akademickiego Wszechnicy Piastowskiej, przemianowanej rok później na Uniwersytet Poznański mija dokładnie 7 maja 2024 r.

Z tej okazji cztery poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu zaplanowały szereg wydarzeń upamiętniających tę wyjątkową rocznicę.

Uroczystościom towarzyszyć będzie między innymi przemarsz Wysokich Senatów ulicami miasta oraz okolicznościowa wystawa „Sto 5” przygotowana przez Muzeum UAM w westybulu Auli UAM. Od 8 maja będzie ona prezentowana w Collegium Minus.

» Szczegółowy program