< Cofnij

Blisko 50 milionów złotych dla trzech szpitali klinicznych

Zdjęcie

28 czerwca 2023 r., w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość podpisania umów na dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dla trzech poznańskich szpitali uniwersyteckich:

  1. Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu,
  2. Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
  3. Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka symboliczne czeki opiewające w sumie na blisko 50 mln złotych odebrali:

Dzięki decyzji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, jako Instytucji Zarządzającej WRPO 2014+, Szpital na Polnej uzyskał dofinansowanie na realizację projektu „Doposażenie Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w niezbędną aparaturę medyczną".

Dzięki temu wsparciu możemy naszym pacjentkom oferować opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie wiedzy medycznej - podkreśla Profesor Maciej Wilczak, Dyrektor Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.

To ważne umowy, ponieważ dotyczą istotnych zakupów, zwłaszcza w okresie popandemicznym. Robiliśmy wszystko, aby zgromadzić jak najwięcej wolnych środków finansowych i ulokować je w opiece zdrowotnej. I się nam udało! Stąd 28 szpitali w Wielkopolsce otrzyma wsparcie finansowe o wartości blisko 140 milionów złotych. Z tego wsparcia skorzystają szpitale, którymi opiekują się różne podmioty - od Uniwersytetu Medycznego, przez samorząd województwa, po samorządy powiatowe - tłumaczy Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Jak podkreśla Profesor Zbigniew Krasiński, Prorektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Wielkopolska może być przykładem dla całego kraju, w jaki sposób należy podchodzić do opieki zdrowotnej w regionach. Struktura własnościowa szpitali jest bardzo różna, w naszym przypadku działało to na niekorzyść Uniwersytetu, który był zawsze centralnie finansowany. Jednak Pan Marszałek wielokrotnie pokazał, że zdrowie jest apolityczne - stwierdza Prof. Krasiński.

Wartość całego projektu to 9 436 397,76 zł.

Wysokości dofinansowania pochodzących z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 8 020 938,09 zł.

Dzięki temu wsparciu Szpital dokona zakupu: ultrasonografów, zestawów do laparoskopii, wież histeroskopowych, wież laparoskopowych, zestawów do histeroskopowej chirurgii małoinwazyjnej, modułu transmisji obrazu w jakości HD na większą odległość, sprzętu IT, systemów operacyjnych z funkcjonalnością obsługi centrum danych, oprogramowania wirtualizacji oraz podłączenie wież do systemu PACS.

Logotypy