< Cofnij

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny uchwalony!

Laptop

Rada Ministrów przyjęła w dniu 7 stycznia 2020 r. uchwałę ustanawiającą wieloletni program inwestycyjny dla etapu I Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu na kwotę 590 mln złotych. Tym samy w 2020 roku rozpoczną się szczegółowe prace projektowe tej najbardziej oczekiwanej przez społeczność Uniwersytetu i Wielkopolski inwestycji. 

To zwieńczenie 3 lat intensywnej pracy, spotkań i zabiegów o utworzenie kluczowego dla mieszkańców Poznania i regionu szpitala - mówi prof. dr hab. Andrzej Tykarski, Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W tak krótkim czasie udało nam się nie tylko przygotować koncepcję lecznicy, ale też przekonać decydentów o potrzebie realizacji tej inwestycji. Kluczową rolę odegrała tu pani Minister Jadwiga Emilewicz, która z pełnym zrozumieniem i zaangażowaniem wspierała prace nad ustanowieniem tego programu. Po raz pierwszy w ostatnich latach, mamy w Poznaniu polityka tak skutecznego dla rozwoju naszego miasta. Dziękujemy również za przychylność władzom miasta Poznania, które przekazały Uczelni teren pod Centralny Szpital Kliniczny oraz wszystkim politykom, parlamentarzystom, którzy przez lata stwarzali przychylny tej inwestycji klimat - dodaje prof. Andrzej Tykarski.

Inwestycja prowadzona będzie w latach 2020-2025, a w pierwszej kolejności zostanie oddany do użytku kompleks sal operacyjnych i intensywnego nadzoru oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Nowoczesny obiekt będzie zaprojektowany zgodnie z najlepszymi światowymi trendami szpitalnictwa, tak by spełniał zarówno funkcje lecznicze, jak i dydaktyczne, a przede wszystkim był miejscem przyjaznym dla pacjentów.

Więcej szczegółów o CZSK - zapraszamy na stronę: www.czsk.edu.pl