< Cofnij

CONGRESS OF FUTURE MEDICAL LEADERS

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W „CONGRESS OF FUTURE MEDICAL LEADERS”

Tsongas Center – Lowell, Massachusetts, USA

25-27.06.2017 r.

Na zaproszenie organizatora Kongresu – the National Leadership Academies udział w Kongresie wzięli przedstawiciele naszej Uczelni – prof. Grzegorz Oszkinis – Dyrektor Centrum Nauczania w Języku Angielskim oraz mgr Magdalena Sikorska – Kierownik Centrum Nauczania w Języku Angielskim.

W Kongresie uczestniczyło 4000 licealistów z USA (ze wszystkich amerykańskich stanów) wraz z rodzicami (ok. 8000 uczestników łącznie). Byli to licealiści, którzy planują swoją karierę w medycynie oraz którzy osiągają najlepsze wyniki w szkole.

Prelegentami z kolei byli zdobywcy nagród Nobla (Sir Richard Roberts, Leland Hartwell, Michael S. Brown, Mario Capecchi), zwycięzcy prestiżowych konkursów, wybitni naukowcy amerykańscy, pacjenci, w leczeniu których wykorzystano najnowsze zdobycze nauki (np. pacjent po pełnym przeszczepie twarzy, pacjent z bionicznym okiem, pacjent – lekarz wyleczony z wirusa ebola i inni).

Nasza Uczelnia w ostatnim czasie podpisała z firmą the National Leadership Academies (organizatorem Kongresu) umowę na przyjęcie grupy 50 licealistów z USA w lipcu 2018 w ramach programu FutureDocs Abroad. Dla amerykańskich licealistów będzie to niesamowita okazja do poznania pracy lekarzy i obserwacji procedur medycznych oraz zapoznania się z naszą bazą kliniczną i naszym kampusem. Z kolei dla Uniwersytetu jest to wspaniała promocja całej Uczelni, jak i możliwości studiowania przez licealistów w przyszłości na naszej Uczelni kierunków medycznych w języku angielskim. Jest to też promocja miasta Poznań jak i całej Polski (część osób będzie po raz pierwszy podróżować poza USA).

Z przemówieniem do delegatów wystąpił prof. Grzegorz Oszkinis, z jednej strony zachęcając do udziału w projekcie FutureDocs Abroad, a z drugiej prezentując naszą Uczelnię jako świetną alternatywę dla Amerykanów rozważających studiowanie poza granicami swojego kraju.

Nasze promocyjne stoisko cieszyło się dużym powodzeniem i było odwiedzane przez rzesze licealistów (wraz z rodzicami) pochodzących z różnych stanów USA – od Alaski po Hawaje. Dość powiedzieć, że już podczas trwania Kongresu zapełniły się wszystkie miejsca na program FutureDocsAbroad na naszej Uczelni oraz utworzyła się też lista oczekujących z 20 ponad osobami.

Przeprowadzono także dziesiątki rozmów z licealistami i ich rodzinami, którzy z wielkim zainteresowaniem odkrywali możliwości studiowania na naszej Uczelni zarówno w formule podobnej jak system amerykański czyli na kierunku lekarskim realizowanym u nas na Wydziale Lekarskim II – tzw. Advanced MD (dla absolwentów college’u) jak również w formule studiowania medycyny od razu po liceum na kierunku lekarskim realizowanym na naszej Uczelni na Wydziale Lekarskim I w tzw. programie 6MD w języku angielskim.

Już w kilka dni po Kongresie pojawiły się pierwsze zapytania dotyczące możliwości aplikowania na naszą Uczelnię jeszcze w tym roku. Organizatorzy już na tym etapie ponowili zaproszenie Uczelni na przyszłoroczny Kongres a dalszy rozwój projektu FutureDocs Abroad może tylko zaowocować przyciągnięciem jeszcze większej rzeszy kandydatów na studia w języku angielskim.

mgr Magdalena Sikorska

Oszkinis

Oszkinis

Oszkinis

Oszkinis

Oszkinis

Oszkinis