Delegacja z Brandenburgische Technische Universität Cottbus-Senftenberg

5 kwietnia odbyła się wizyta studyjna władz rektorskich Brandenburgische Technische Universität Cottbus-Senftenberg (Niemcy), której celem było zapoznanie się z potencjałem badawczo-rozwojowym UMP.

Na czele delegacji niemieckiej stali JM Rektorka BTU Cottbus-Senftenberg - prof. Gesine Grande i Jörg Nowotny - dyrektor University Hospital Carl Gustav Carus, Drezno.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu reprezentował prof. Michał Nowicki- Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, oraz dr hab. Agnieszka Przystańska - Prodziekan Wydziału Medycznego.

W wizytacji uczestniczyło również szerokie grono naukowców i specjalistów z BTU Cottbus-Senftenberg oraz reprezentanci Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej.

Celem wizyty było określenie możliwości współpracy naukowej i B+R pomiędzy ww. jednostkami naukowymi w obszarze zaopatrzenia i rehabilitacji chodu, interdyscyplinarnego podejścia w rozpoznawaniu i leczeniu wad układu kostno-szkieletowego oraz wykorzystania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w interpretacji obrazów histologicznych.

Liczymy, że zawiązana współpraca w przyszłości zaowocuje także wymianą doświadczeń w kształceniu studentów.

Zdjęcia z wizyty