Dialog międzypokoleniowy. Studenci-Seniorom, Seniorzy-Studentom - zapraszamy na wystawę!

Do końca stycznia w Hospicjum Palium można oglądać Wystawę pt. „Studenci-Seniorom, Seniorzy-Studentom. Dialog międzypokoleniowy”, która jest efektem projektu realizowanego przez zespół pracowników Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w składzie prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorowska-Tobis, dr hab. n. med. Agnieszka Neumann-Podczaska prof. UMP z Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej, dr n. o zdr., dr sztuki Sławomir Tobis z Zakładu Terapii Zajęciowej oraz Polskie Towarzystwo Gerontologiczne (PTG), pod patronatem JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, dzięki finasowaniu z funduszu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (nr 1930/2022). W projekcie uczestniczyli studenci kierunku lekarskiego - Alicja Neumann i Gabriela Miczuga, oraz terapii zajęciowej - Natalia Bukowska, Natalia Kulus i Jakub Piontek.

Projekt obejmował zajęcia tutoringowe oraz warsztatowe, podczas których metodą "burzy mózgów" studenci i osoby starsze pod opieką ekspertów z UMP wypracowali wspólne płaszczyzny działań. Efektem projektu jest Album zawierający fotografie dokumentujące  wspólne działania oraz wypowiedzi studentów, seniorów i ekspertów oraz Wystawa.

Zapraszamy do oglądania!

Dialog międzypokoleniowy