Dyplomatorium absolwentów kierunków nauczanych w języku angielskim

Graduation 2023

W dniu 1 czerwca 2023 r. w Auli UAM odbyła się uroczystość dyplomatoryjna dla tegorocznych absolwentów kierunków nauczanych w języku angielskim. W tym roku naszą Alma Mater opuściło 183 absolwentów z 31 krajów, uzyskując tytuły lekarza i lekarza-dentysty. Najliczniej reprezentowanymi grupami narodowymi w tym roczniku były: tajwańska, amerykańska, kanadyjska, norweska, brytyjska, tajlandzka i libańska.

Uroczystość poprowadziła prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska - Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego - a udział w niej wzięły także Władze wydziałów, Centrum Nauczania w Języku Angielskim oraz Sekcji ds. Rekrutacji na Studia Anglojęzyczne. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili także goście honorowi: prof. Marek Konarzewski, Przewodniczący Polskiej Akademii Nauk i laureat nagrody doktora honoris causa UMP, dr Grażyna Żebrowska, członkini zarządu IDEAS NCBR i była Dyrektorka agencji NAWA, oraz dr Jennifer Finnegan, absolwentka kierunku lekarskiego z roku 2013, która obecnie pracuje jako pediatra w Rotunda Hospital w Dublinie oraz Krajową Przewodniczącą Grupy Lekarzy Szpitalnych Wydziału Szkolenia Lekarzy irlandzkiej służby zdrowia.

Publiczność złożona z członków rodzin i przyjaciół absolwentów, a także członków społeczności akademickiej naszej Uczelni, wypełniła wszystkie miejsca audytorium. Goście wysłuchali przemówień Władz Uczelni: Pani Rektor prof. Ewy Wender-Ożegowskiej, prof. Katarzyny Ziemnickiej, byłej Dyrektorki CNJA, oraz dr hab. Aleksandry Uruskiej, która tę funkcję pełni obecnie. Głos zabrali również goście: prof. Konarzewski i dr Finnegan, a także przedstawiciel grona nauczycieli, dr n. o zdr. Marek Dąbrowski, i Przewodniczący RUSS, Paweł Czudaj.

W imieniu tegorocznych absolwentów przemawiali wybrani przedstawiciele poszczególnych klas: lek. med. Amy Martinkowski, lek. med. Andrzej Kafel oraz lek. stom. Tharsika Muralitharan. Absolwenci wyróżnili również dydaktyków, którzy zdobyli ich najwyższe uznanie: dra Marka Dąbrowskiego (2 nagrody), prof. Dariusza Iżyckiego (2 nagrody), dra Piotra Andrysiaka, dr hab. Katarzynę Błochowiak, prof. Łukasza Gąsiorowskiego, dra Marcina Kucharskiego, prof. Adriannę Mostowską, dra Bartosza Musielaka i lek. stom. Marka Ruchałę.

Za część artystyczną wydarzenia odpowiadali tegoroczni absolwenci - wokaliści, których występy porwały publiczność: lek. med. Dayane El Achkar i lek. med. Robert Achkar - obydwoje pochodzący z Libanu.

Zanim przystąpiono do wręczenia dyplomów i złożenia Przysięgi Hipokratesa, wyróżniającym się absolwentom wręczono medale za zasługi w nauce i działalności społecznej (lek. med. Shamiram Benjamin, lek. med. Chiang Ping-I, lek. med. Firas Darwiche, lek. med. Abikasine Erampamoorthy, lek. med. Pola Kompf, lek. med. Eyal Schwartzmann i lek. stom. Olaf Szemraj), oraz nagrody za wybitne osiągnięcia akademickie, sportowe i społeczne.

Ceremonia była transmitowana na anglojęzycznym kanale YouTube Uczelni, gdzie do grona publiczności dołączyło kolejnych kilkuset gości.

Po uroczystości absolwenci wraz z rodzinami mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na profesjonalnym stanowisku fotograficznym oraz zakupić gadżety i ubrania z nazwą Uczelni.

» FOTOGALERIA