Inauguracja nowego projektu Erasmus+ w zakresie edukacji w prewencji

W dniach 17-21 lipca 2023 r. w Lizbonie i Coimbrze odbyło się inauguracyjne spotkanie projektu InfPrev4frica: Capacitating Sub-Saharian African HEI’s to educate Nursing Students for Sustainable and Innovative Infection Prevention and Control Practices, w którym udział wzięły 4 osoby z naszej uczelni: dr hab. Ewelina Chawłowska i dr Barbara Czech-Szczapa (Katedra i Zakład Profilaktyki Zdrowotnej), dr hab. Grażyna Bączyk (Katedra Pielęgniarstwa) i mgr Bożena Raducha (Sekcja Współpracy Międzynarodowej).

Celem projektu InfPrev4frica jest wzmocnienie i poszerzenie metod nauczania studentów pielęgniarstwa w obszarze prewencji i kontroli zakażeń szpitalnych w uczelniach wyższych Afryki Subsaharyjskiej. Istotną częścią projektu jest poszerzenie dotychczasowych technik nauczania o symulacje dostosowane do potrzeb i możliwości z zakresu prewencji zakażeń szpitalnych w Afryce Subsaharyjskiej, jak również opracowanie e-booka stanowiącego podstawę do modyfikacji nauczania w tym obszarze. Projekt finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ i potrwa 3 lata.

Projekt realizowany jest we współpracy z dwoma uczelniami z Portugalii: Eskola Superior de Enfermagem de Lizboa i Escola Superior de Enfermagem de Coimbra, dwoma uczelniami z Tanzanii: Catholic University of Health and Allied Sciences - Bugando i Kilimanjaro Christian Medical University College, oraz dwoma uczelniami z Madagaskaru: Les Infos de l’Universite d’Antananarivo i Universite de Mahajanga.

» Profil FB projektu

Inauguracja nowego projektu Erasmus+ w zakresie edukacji w prewencji