Infuzje ziołowe obok wyścigowych bolidów, rakiet i łazików kosmicznych oraz bezzałogowych samolotów wyróżnione

Z przyjemnością informujemy, że wydanie specjalne "Wprost o Polskiej Nauce" doceniło najlepsze działalności Studenckich Kół Naukowych. Jednym z wyróżnionych jest Studenckie Koło Naukowe Herba, działające przy Katedrze i Zakładzie Farmakognozji i Biomateriałów pod opieką prof. dr hab. Judyty Cieleckiej-Piontek, przy wsparciu doktorantki mgr farm. Anny Gościniak.

Na łamach czasopisma zostały opisane sukcesy studenckich kół naukowych, w tym działalność naszych studentów w ramach projektu "Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje". Studenci SKN Herba opracowali mieszanki ziołowe o działaniu przeciwcukrzycowym, które zostały skomercjalizowanie i aktualnie są stosowane jako działanie profilaktyczne przez osoby z grupy ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2.

Zapraszamy do lektury i śledzenia kolejnych projektów SKN Herba.

» https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wprost-o-polskiej-nauce

Okładka  Artykuł