Laureaci Programu BioLAB 2024-25

Baner

Polsko-Amerykańska Komisji Fulbrighta ogłosiła listę laureatów Programu BioLAB 2024-25. W gronie 40 studentów i studentek, którzy odbędą roczny staż w jednym z czterech renomowanych ośrodków badawczych w Stanach Zjednoczonych, znalazło się dwoje reprezentantów naszego Uniwersytetu. Pan Marek Giers oraz Pani Natalia Guźniczak - studenci kierunku biotechnologia medyczna, a zarazem członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologii Medycznej - wyjadą na staż do Oklahoma Medical Research Foundation.

Program BioLAB przeznaczony jest dla studentów i studentek studiów magisterskich i doktoranckich kierunków biologiczno-chemicznych oraz medycznych. Podczas stażu studenci dołączają do zespołów badawczych prowadzących projekty z takich dziedzin jak neurologia, krystalografia, wirusologia czy genetyka molekularna. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, takich jak „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica.” Stypendyści i stypendystki programu BioLAB biorą też aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę.

Serdecznie gratulujemy!