Miasteczko terapeutyczne na Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki

Już po raz drugi, 8 kwietnia br. dr Mirosława Cylkowska-Nowak, dr Barbara Purandare, mgr Anna Lewczuk z Katedry Geriatrii i Gerontologii Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz studentki II roku kierunku Terapia zajęciowa zaprezentowały w ramach XXII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki przedsięwzięcie o nazwie „Miasteczko terapeutyczne”.

Odwiedzająca miasteczko młodzież szkół gimnazjalnych i licealnych mogła poznać oraz „poczuć” terapię zajęciową. Uczestnicy ćwiczyli przy stoliku usprawniającym rękę, doznawali stymulacji sensorycznej, ćwiczyli percepcję wzrokową, słuchową, dotykową, pamięć, a także rozwiązywali zadania poznawcze. Ogromne zainteresowanie wzbudziła możliwość zaprojektowania i wykonania zabawki terapeutycznej z dobrze znanych materiałów i przedmiotów codziennego użytku. Pozytywny klimat prób działań terapeutycznych pokazał, że terapia zajęciowa nie musi być trudnością lecz radosnym pokonywaniem zadań, które stymulują rozwojowo.