< Cofnij

Mistrzowie Polski w Szyciu Chirurgicznym

W dniach 19-20 maja 2023 r. odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny w Zielonej Górze. Tytuł Mistrza Polski zdobył zespół studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w składzie: Patrycja Rusin - kapitan zespołu, Filip Robakowski, Michał Bardan i Dawid Woszczyk.

Drugie miejsce zajął zespół Studenckiego Koła Naukowego Neurochirurgii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W tym roku należało wykonać 6 zadań konkursowych w przeciągu 1,5 godziny: szew materacowy pionowy i poziomy, szew śródskórny, zespolenie jelitowe bok do boku, plastykę z przesunięciem płata romboidalnego sposobem Limberga oraz opracowanie rany „specjalnej” przygotowanej przez organizatorów. Lider każdej z drużyn odpowiadał dodatkowo na 5 pytań dotyczących teorii, za które również były przyznawane punkty. Ocenie podlegały umiejętność, poprawność, staranność oraz precyzja wykonania zadań.

Serdecznie gratulujemy!

Mistrzowie Polski w Szyciu Chirurgicznym Mistrzowie Polski w Szyciu Chirurgicznym