Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 stycznia 2018 r. zmarła

prof. dr hab. Maria Kobylańska,

wieloletni kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Paradontologii Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w latach 1980-1983 Prodziekan ds. Stomatologii na Wydziale Lekarskim AMP, honorowy członek Poznańskiego Oddziału PTS, odznaczona godnością Bene Meritus, Medalem Orła Białego oraz Medalem „Za zasługi dla stomatologii polskiej”. Doskonały lekarz, zasłużony nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń lekarzy stomatologów.

Msza pogrzebowa odbędzie się w środę 17 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 w Kaplicy Sióstr Elżbietanek na terenie Parafii Najświętszego Serca Jezusa i Św. Floriana w Poznaniu przy ul. Kościelnej 3.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 17 stycznia 2018 roku o godz. 14.30 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym nr 2 Junikowo przy ul. Grunwaldzkiej 305 w Poznaniu.

Rodzinie Pani Profesor składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Rektor i Senat,

Dziekani i Rady Wydziałów Lekarskich I i II, Wydziału Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu,
Katedra Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji
Uniwersytetu Medycznego im. Karola  Marcinkowskiego w Poznaniu