Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 maja 2018 r. zmarł

Prof. dr hab. n. farm. Jan Pawlaczyk

Emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kierownik Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej w latach 1971-2001

Prorektor ds. nauki Akademii Medycznej w Poznaniu w latach 1987-1993
Dziekan Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Poznaniu w latach 1981-1987
Organizator i Kierownik Pracowni Oceny jakości Kształcenia w latach 2007-2013

Długoletni, zasłużony nauczyciel akademicki
Wychowawca wielu pokoleń studentów farmacji

Członek licznych towarzystw naukowych, komitetów redakcyjnych oraz Komisji PAN
Przewodniczący Sekcji Uczelni Medycznych w Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego
Przewodniczący Zespołu Kierunków Medycznych Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Za wieloletnią pracę odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaką Honorową „Za zasługi w rozwoju województwa poznańskiego”, Odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia” oraz „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki”, a także Medalem im. Ignacego Łukasiewicza za wybitne zasługi dla farmacji polskiej. Przed miesiącem nominowany przez Radę Wydziału Farmaceutycznego do wyróżnienia „Złotym Laurem Akademickim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Msza św. odprawiona zostanie  24 maja o godz. 11.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie, a o godz. 12.15 odbędzie się ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu w Suchym Lesie przy ulicy Borówkowej.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia.

Rektor i Senat,
Dziekani i Rady Wydziałów