< Cofnij

Praktyczne i innowacyjne kroki w kształceniu Protetyków Słuchu

Mając na uwadze potrzebę wzbogacania prowadzonego przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu programu nauczania na studiach licencjackich i magisterskich na kierunku Protetyka Słuchu o treści związane z praktycznymi aspektami i innowacjami technologicznymi w zawodzie Protetyka Słuchu, dnia 9 kwietnia br. zostały podpisane umowy ramowe o współpracy pomiędzy naszym Uniwersytetem a firmą Audika Polska oraz Towarzystwem Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST.

JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego, reprezentował Prorektor ds. Klinicznych i Współpracy z Regionem - prof. dr hab. Zbigniew Krasiński.

W imieniu firmy Audika Polska umowę podpisał Prezes Andrzej Konopka, Towarzystwo GEST reprezentował Prezes Olgierd Kosiba.

Firma Audika Polska to zespół ekspertów od protetyki i diagnostyki słuchu, największy branżowy pracodawca w kraju. W Audika Polska pracuje obecnie 1100 osób o wielu talentach i specjalizacjach. Firma tworzy sieć ponad 500 Centrów Słuchu i 21 Centrów Medycznych.  Wchodzi w skład międzynarodowej grupy Demant. Jej misją jest sprawiać, aby jak najwięcej ludzi słyszało lepiej. Zatrudnia około 22 000 pracowników w ponad 30 krajach. 

Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST, działa na rynku od 2010 roku i skupia się przede wszystkim na kształceniu oraz promowaniu polskiego języka migowego, inkluzywności, dostępności oraz protetyki słuchu; mając na celu wsparcie osób głuchych, słabosłyszących, tłumaczy i lektorów języka migowego. Misją organizacji jest zapewnienie każdemu swobodnej komunikacji i dostępu do informacji, niezależnie od napotykanych barier. Towarzystwo dąży do tworzenia równych szans, wzmacniania integracji społecznej oraz rozwijania współpracy międzynarodowej, by wspierać samorealizację, edukację i zatrudnienie swoich beneficjentów. Poprzez edukację i promocję, organizacja stara się zwiększać świadomość społeczną na temat wyzwań, z jakimi mierzą się osoby głuche i słabosłyszące oraz wprowadzać zmiany ułatwiające im życie codzienne.

Zdjęcie  Zdjęcie

Zdjęcie