Studenckie Onko-Forum 2023 - podium dla reprezentantów Wydziału Lekarskiego

W dniu 27 maja 2023 r. odbyła się II Edycja Ogólnopolskiej Konferencji SOF - „Studenckie Onko-Forum 2023”. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Podczas konferencji odbywało się osiem sesji ustnych (prac oryginalnych, prac przeglądowych i opisów przypadków), wykłady eksperckie oraz warsztaty umiejętności praktycznych.

Studenckie Koło Naukowe Immunologii Klinicznej działające w ramach Zakładu Immunologii, Katedry Patomorfologii i Immunologii Klinicznej było reprezentowane w sesji krótkich doniesień ustnych prac przeglądowych. I miejsce zajął Paweł Głuszak, prezentując pracę pt.: „Cytokiny prozapalne jako marker prognostyczny wystąpienia działań niepożądanych podczas immunoterapii chorych na czerniaka”. III miejsce zajął Mateusz Zawileński z pracą pt.: „Czy płynna biopsja zastąpi standardową biopsję? - egzosomy jako potencjalne narzędzie diagnostyczne i prognostyczne w raku niedrobnokomórkowym płuca”.

Opiekunem Koła jest dr n. biol. inż. Magdalena Frydrychowicz.

Serdecznie gratulujemy!