UMP coraz silniejszym europejskim ośrodkiem edukacyjnym - jesteśmy członkiem ECTS Medicine Association

Logo

Miło nam poinformować, że w dniu 21 kwietnia br. nasza Uczelnia została przyjęta do Stowarzyszenia ECTS MA skupiającego europejskie uczelnie i wydziały medyczne. Jesteśmy czwartym członkiem z Polski - po Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Celem stowarzyszenia jest optymalizacja wymiany studentów medycyny w Unii Europejskiej przy użyciu Europejskiego Systemu Transferu Punktów (ECTS) oraz zacieśnienie współpracy pomiędzy członkami stowarzyszenia. Przystąpienie do stowarzyszenia zainicjował prof. Bartłomiej Perek z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii UMP, który miał również istotny wkład w pozyskanie oficjalnych listów poparcia aktywnych członków Stowarzyszenia (Katolickiego Uniwersytetu w Leuven i Uniwersytetu w Padwie).

Głosowanie nad przyjęciem miało miejsce w trakcie dorocznego spotkania członków ECTS MA, które odbyło się na Uniwersytecie Medycznym w Sofii w dniach 18-21 kwietnia 2024 r. Naszą Uczelnię reprezentowali pani Bożena Raducha z Sekcji Współpracy Międzynarodowej i prof. Bartłomiej Perek. Aktywne członkostwo przyczyni się do dalszego wzmocnienia procesu umiędzynarodowienia, a także kolejnych wspólnych projektów w ramach funduszy UE. Pierwszym efektem przystąpienia do Stowarzyszenia ECTS MA jest chęć nawiązania współpracy przez kilka kolejnych europejskich uniwersytetów medycznych.

» CERTYFIKAT