UMP z akredytacją ACEEU

Zdjęcie

Z ogromną satysfakcją informuję, że Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - jako pierwsza uczelnia medyczna w Polsce - otrzymał akredytację Engaged University przyznawaną przez Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities (ACEEU). Oznacza to, że jesteśmy w wąskim gronie 3 polskich uczelni, które mogą pochwalić się tym wyróżnieniem.

Uzyskanie akredytacji jest wyrazem uznania dla naszej społeczności akademickiej oraz Władz Uczelni za prowadzenie działań, które są zorientowane na wywieranie pozytywnego wpływu na otaczające nas społeczeństwo.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w proces akredytacji, które nie tylko poświęcały swój czas na rozmowy z Komisją Akredytacyjną, ale również przyczyniły się do przygotowania raportu samooceny oraz konstruowania pisemnych odpowiedzi na zadawane przez Komisję pytania.

Akredytacja ACEEU, obok wyróżnienia HR, to również dowód na to, że we wszystkich naszych działaniach cel jest jeden - stworzenie dobrego i stabilnego Uniwersytetu, który da możliwości przebijania szklanych sufitów, pokonywanie barier oraz poszerzania horyzontów.

Prof. Michał Nowicki
Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą