< Cofnij

Współpraca z Japonią

Nasza uczelnia od kilku lat współpracuje z 2 uniwersytetami z Japonii - Toho University w Tokio (od 2018 r.) i Aichi University w Nagoya (od 2020 r.). Kontakty te systematycznie się rozwijają, a po okresie pandemii przyspieszyły i są coraz bardziej owocne. W marcu br. gościliśmy 2 studentów kierunku lekarskiego z Aichi, a obecnie 2 naszych studentów, Julia Nienartowicz i Mateusz Szot, realizuje miesięczne praktyki wakacyjne w Tokio, co dokumentują przesłane przez nich zdjęcia (nr 4 i nr 5).

W czerwcu br. studenci kierunku lekarskiego, Alicja Szymczak i Mateusz Zawileński, odbyli miesięczne praktyki w Nagoi. Nasi studenci tak bardzo wzbudzili sympatię wśród pracowników goszczącej uczelni, że informacja o ich pobycie znalazła się na oficjalnej stronie FB.

Wymiana studentów jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Prorektora ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, Prof. Michała Nowickiego.

Systematycznie korespondujemy z japońskimi partnerami w celu organizacji kolejnych praktyk dla studentów w obu kierunkach geograficznych. Co więcej, we wrześniu będziemy gościli w Poznaniu przedstawicieli Uniwersytetu Aichi. Na pewno będzie to okazja do omówienia dalszych planów współpracy, łącznie z możliwościami wymiany pracowników obu instytucji w ramach funduszy własnych, ale także zewnętrznych, w tym Programu Erasmus+.

Sekcja Współpracy Międzynarodowej


Praktyka na SOR Aichi University
1) Praktyka na SOR Aichi University

M. Zawileński na sali operacyjnej
2) M. Zawileński na sali operacyjnej

A. Szymczak i Prof. T. Tsuzuki
3) A. Szymczak i Prof. T. Tsuzuki

J. Nienartowicz i M. Szot przed zajęciami
4) J. Nienartowicz i M. Szot przed zajęciami

J. Nienartowicz i M. Szot przed Toho University
5) J. Nienartowicz i M. Szot przed Toho University