Wystawa jubileuszowa

28 marca odbyło się uroczyste otwarcie wystawy jubileuszowej "W setną rocznicę powstania medycyny i farmacji uniwersyteckiej w Poznaniu", którą Muzeum UMP przygotowało z okazji setnej rocznicy utworzenia Uniwersytetu Poznańskiego oraz jego Wydziału Lekarskiego i Oddziału Farmaceutycznego. Wystawa została objęta honorowym patronatem JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

W otwarciu wystawy wzięli udział: Prorektor ds. Organizacji, Promocji i Współpracy z Regionem prof. dr hab. Michał Musielak, Prorektor ds. Kadr i Rozwoju Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab Roman Gornowicz, prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk prof. UAM dr hab. Andrzej Gulczyński, wiceprezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk prof. dr hab. Bogdan Miśkowiak, prodziekani Uniwersytetu Medycznego: prof. dr hab. Wiesław Bryl, prof. dr hab. Maria Iskra i prof. dr hab. Franciszek Główka, kierownicy katedr, zakładów i klinik Uniwersytetu Medycznego, kierownik Polskiej Akademii Nauk Archiwum w Warszawie Oddział w Poznaniu dr Jarosław Matysiak, przewodniczący Komisji Historycznej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dr Andrzej Baszkowski oraz inni znakomici goście.

Na wystawie prezentujemy archiwalia i pamiątki z katedr, klinik i zakładów lekarskich i farmaceutycznych z okresu międzywojennego - te, które szczęśliwie przetrwały do naszych czasów.

Wystawa będzie prezentowana w Muzeum UMP w budynku Collegium Stomatologicum przy ul. Bukowskiej 70 do 31 marca 2021 r.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!