< Cofnij

„Życie bez nerwów” - spotkanie autorskie z Andrzejem Zarembą

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Fundacja hospicyjna Mój DOM zapraszają na

niezwykły wieczór autorski Pana Andrzeja Zaremby,
poświęcony jego książce  „Życie bez nerwów”
.

Jest to kolejne wydarzeniem z cyklu Kultura bez barier, które organizuje Biblioteka Raczyńskich. Tym razem jednak, znosimy bariery, które stoją nie tylko przed Czytelnikami, ale i przed Autorem. Pan Andrzej Zaremba od dziesięciu lat choruje na stwardnienie boczne zanikowe (SLA). 

„Życie bez nerwów” to świetnie napisana książka, z pewną dozą dystansu i humoru, ale i z wielkim realizmem. Czytelnik wyrusza z Autorem w podróż, od rozpoznania, poprzez kolejne etapy choroby i związane z nimi wyzwania. Jest prowokowany do udzielania odpowiedzi na pytania trudne, wręcz egzystencjalne, które tym razem nie są pytaniami z dziedziny niedostępnej teorii czy abstrakcji. Czytając, w pełni zdaje sobie sprawę z ich aktualności i natarczywości w życiu chorego, z pewnością nie tylko Autora.

Spotkanie z Andrzejem Zarembą,  który będzie obecny na spotkaniu dzięki możliwościom techniki stanowi niezwykłą okazję do zadania mu pytań na temat życia z chorobą, przewartościowań jakie ona sprowokowała, wyzwań codzienności, ale także marzeń i nadziei. 

Wieczór autorski rozpocznie się 18 maja, o godz. 18:00 w Bibliotece Raczyńskich (Plac Wolności 19), w sali nr 1. Spotkanie tłumaczone będzie na polski język migowy (PJM) i transmitowane na profilu FB Biblioteki.

Plakat