Konferencja „Sen w medycynie i sztuce. Konteksty kulturowe i cywilizacyjne”

Data wydarzenia: 8 listopada 2017

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza na interdyscyplinarną konferencję:

„SEN W MEDYCYNIE I SZTUCE. KONTEKSTY KULTUROWE I CYWILIZACYJNE”,
która odbędzie się w dniu 8 listopada w Coll. Maius przy ul. Fredry 10 w Poznaniu.

Ta ciekawa inicjatywa została podjęta we współpracy z Katedrą i Kliniką Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej, Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Polskim Towarzystwem Badań nad Snem.

Celem konferencji jest spotkanie dwóch perspektyw badawczych: filologicznej i medycznej w szeroko rozumianej próbie ujęcia złożonej problematyki uwarunkowań kulturowych i cywilizacyjnych snu i procesu spania. W ramach obrad zaplanowane są dwa interdyscyplinarne panele tematyczne, tak by nie zabrakło czasu na dyskusje i możliwość prezentacji wielu stanowisk i zagadnień w ramach różnych dziedzin.

» Szczegółowy program

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Termin konferencji:
8 listopada (środa) 2017 r.

Miejsce konferencji:
Salon Adama Mickiewicza