Wykład prof. Kazuo Umezawa

Data wydarzenia: 8 marca 2019

Katedra i Zakład Patofizjologii serdecznie zaprasza na wykład profesora Kazuo Umezawa, który odbędzie się dnia 8 marca 2019 r. o godzinie 13.00 w sali wykładowej nr 3018 w Centrum Biologii Medycznej UMP przy ul. Rokietnickiej 8.

Temat wykładu:
"Screening and development of NF-kappa B inhibitor DHMEQ and other bioactive metabolites for anti-inflammatory agents"

Profesor Kazuo Umezawa jest kierownikiem Katedry Medycyny Molekularnej na Uniwersytecie Medycznym Aichi w Japonii i emerytowanym kierownikiem Katedry Chemii Stosowanej w Keio University w Tokio.

Pan profesor jest wybitnym naukowcem, zdobywcą nagród (2011 Fukuzawa Prize of Keio University), autorem wielu publikacji naukowych publikowanych w prestiżowych czasopismach.

Jego zainteresowania naukowe są związane z  tworzeniem nowych substancji chemicznych - inhibitorów sygnalizacji komórkowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników oraz studentów Uniwersytetu.

Katedra i Zakład Patofizjologii