Aktualności

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Barbary Lebiedzińskiej, wieloletniego pracownika Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pogrzeb odbędzie się 27 lutego 2024 roku, o godz. 10:40, na Cmentarzu Miłostowo (wejście od ul. Warszawskiej). Msza św. żałobna odprawiona zostanie dnia 28 lutego 2024 r. o godz. 18.30 w kościele pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi, os. Stare Żegrze 18 w Poznaniu.

Associate Editor

Associate Editor

Z satysfakcją informujemy, że z dniem 1 stycznia 2024 r. prof. dr hab. Marek Niedziela, Kierownik Kliniki Endokrynologii i Reumatologii Dziecięcej został powołany na stanowisko Associate Editor w European Thyroid Journal (IF 4.7), oficjalnym czasopiśmie European Thyroid Association, i będzie odpowiedzialny za dział tyreologii dziecięcej (pediatric thyroidology).

FAKTY UMP

FAKTY UMP

Drodzy Przyjaciele UMP, w załączeniu link do najnowszego numeru Faktów UMP. Ten numer - nie da się ukryć - wydajemy nieco później. Ale z rozmysłem. Jest opasły i pełen "nadzienia" jak pączki w tłusty czwartek. Można go przeczytać wspólnie w walentynkowy czas albo indywidualnie w dzień singla. A numer niezwykle bogaty z przewodnim tematem, jakim jest sztuczna inteligencja (AI zaprojektowała okładkę Faktów!). Tej tematyce poświęcona jest debata redakcyjna z udziałem znakomitych ekspertów naszej Uczelni - prof. Ewy Baum, prof. Katarzyny Katulskiej, prof. Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz i prof. Przemysława Guzika. Sprawozdajemy relacje z ważnych wydarzeń konferencyjnych. Wspominamy także jubileusz 30-lecia kształcenia anglojęzycznego. Oczywiście nie mogło zabraknąć relacji z postępów budowy CZSK - to już ostania prosta. To także szansa, by przyjrzeć się bliżej naszym szpitalom klinicznym, które zawsze są warte Poznania!

Laureatka prestiżowego grantu Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowship

Laureatka prestiżowego grantu Marie...

Z wielką radością i dumą ogłaszamy, że dr Emilia Jakubowska, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Technologii Postaci Leku oraz Pracowni Farmacji Przemysłowej, została laureatką prestiżowego grantu Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowship programu Horyzont Europa we współpracy z Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (University of Chemistry and Technology) w Pradze. W ciągu 1,5-rocznego stażu podoktorskiego pod opieką prof. Frantiska Stepanka dr Jakubowska zrealizuje projekt pt. "Advanced manufacturing of drug substances by co-processing with excipients through heteronucleation in a milifluidic device" ("Zaawansowane wytwarzanie substancji leczniczych przez współprzetwarzanie z substancjami pomocniczymi na zasadzie heteronukleacji w urządzeniu milifluidalnym"), a ostatni etap badań nad możliwością zastosowania ich wyników w warunkach przemysłowych odbędzie się w praskiej firmie farmaceutycznej Zentiva.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 8 lutego 2024 r. zmarł śp. dr n. hum. Stanisław Antczak. Wieloletni pracownik Katedry Nauk Społecznych i Humanistycznych. Doświadczony i ceniony dydaktyk. Człowiek niezwykle życzliwy i skromny. Pogrzeb odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godzinie 11.40 na cmentarzu Junikowo.

Kolejny projekt edukacyjny ERASMUS+ w UMP

Kolejny projekt edukacyjny ERASMUS+ w...

Z radością informujemy o rozpoczęciu realizacji kolejnego projektu edukacyjnego ERASMUS-EDU-2023-CBHE - HEAL-Enhancement of special oral healthcare practice and lifelong learning among dental practitioners in Georgia. Nasza Uczelnia została głównym partnerem, a w realizację będą zaangażowani pracownicy jednostek stomatologicznych kierowanych przez Prof. Elżbietę Paszyńską i Prof. Karolinę Gerreth. Koordynatorem projektu jest Europejski Uniwersytet w Tbilisi, a pozostałymi partnerami są: Uniwersytet Medyczny w Sofii i Uniwersytet AIDAN Istambule oraz 3 uczelnie gruzińskie z Tbilisi, Kutaisi i Batumi. Z ramienia gruzińskiego Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego skład konsorcjum uzupełniło Krajowe Centrum Podnoszenia Jakości Edukacji.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie