Młodzież w Świecie Nauki - Młodzież studencka dla młodzieży licealnej

Konferencja

W dniu 13 czerwca 2023 r., w Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP odbyła się Konferencja „Młodzież w Świecie Nauki”, pod nazwą Młodzież studencka dla młodzieży licealnej. Była to II Konferencja w programie edukacyjnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu "III misja Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zgodnie z umową o dofinansowanie nr POWR.03.01.00-00-T006/18-00. Konferencja była objęta Patronatem Honorowym przez JM Rektora UMP Prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

Współorganizatorami konferencji byli: Pracownia Neurobiologii Katedry i Kliniki Neurologii UMP, Dział Realizacji Projektów UMP, Dział Promocji i Karier UMP oraz Studenckie Koło Naukowe Neurobiologiczne.

Na konferencję licznie przybyła młodzież z liceów ogólnokształcących objętych patronatem przez JM Rektora UMP: LO I, II, III, V, VIII, św. Marii-Magdaleny, XI w Poznaniu oraz II w Ostrowie Wlkp., III w Koninie, I w Jarocinie, II i III w Gorzowie Wlkp., I w Gnieźnie, w Środzie Wlkp., a także Publiczne LO KSW w Poznaniu.

Konferencję otworzyła prof. dr hab. Jolanta Dorszewska, koordynator Zadania 2 w projekcie - Medycyna w liceum. W imieniu Uczelni uczestników powitał dr hab. Maciej Cymerys, Dziekan Wydziału Lekarskiego UMP. Wykład plenarny „Nowoczesne metody leczenia choroby Parkinsona" wygłosiła dr n. med. Jolanta Florczak-Wyspiańska. Przedstawiciel studentów, Mikołaj Hurła z VI roku kierunku Lekarskiego przedstawił pracę „Czynniki infekcyjne a choroba Alzheimera”, natomiast mgr Oliwia Szymanowicz z I roku Szkoły Doktorskiej przy UMP omówiła podstawy genetyczne migreny - „Genetyka Migreny”. Problem skomplikowanej terapii nowotworów przedstawiła dr Anna Florczak - „Nowe metody dostarczania leków do guza nowotworowego”. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników i ożywioną dyskusją. Na zakończenie konferencji prof. dr hab. Jolanta Dorszewska podsumowała współpracę Uczelni ze szkołami średnimi w ramach projektu wykładem pt.: „Posumowanie projektu „III Misja Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu”, Medycyna w liceum, dalsze perspektywy współpracy UMP ze szkołami średnimi”.

» Więcej informacji o konferencji
» Fotogaleria z konferencji

Logotypy

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zgodnie z umową o dofinansowanie nr POWR.03.01.00-00-T006/18