< Cofnij

Sukces symulacji

Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej

Wielkie emocje towarzyszyły Uroczystemu Otwarciu Centrum Symulacji Medycznej w nowym obiekcie Uniwersytetu Medycznego - Collegium im. Adama Wrzoska.

Uroczystość rozpoczęła się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym, gdzie znamienici goście w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Pana Sławomira Gadomskiego mieli okazję zapoznać się z ukończonym projektem nowoczesnego, wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu. Spotkanie było także okazją do złożenia podziękowań osobom zaangażowanym w realizację inwestycji. Wyjątkowy moment stanowiło przekazanie JM Rektorowi prof. dr. hab. Andrzejowi Tykarskiemu symbolicznego czeku na obligacje skarbowe zwiększające kapitał inwestycyjny Uczelni o ponad 40 milionów zł. Na scenie nie zabrakło występu artystycznego w wykonaniu Magdaleny i Radosława Matejów, a pokaz fachowego udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu mgra Marka Dąbrowskiego stanowił preludium do drugiej cześć uroczystości.

W Collegium im. Adama Wrzoska, gdzie zlokalizowane jest Centrum Symulacji Medycznej, Minister Sławomir Gadomski, JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski, Kanclerz dr Rafał Staszewski oraz Zastępca kierownika Centrum Symulacji Medycznej mgr Piotr Ziemak dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, po którym wszyscy przybyli goście zwiedzili nowo otwarty obiekt.

Centrum Symulacji Medycznej  jest miejscem, w którym będą odbywać się zajęcia dla studentów ze wszystkich wydziałów naszego Uniwersytetu. W skład Centrum wchodzi:

Mimo iż zajęcia metodą symulacji medycznej prowadzone są na naszej Uczelni od prawie 8 lat, to nowością będą ćwiczenia z udziałem standaryzowanych pacjentów - aktorów profesjonalnie przygotowanych do odtwarzania historii przebiegu danej choroby.

Projekt zrealizowany został w ramach dofinansowania z Funduszy Europejskich "Realizacja Programu Rozwojowego w zakresie Symulacji Medycznej w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu" w kwocie 16 642 522,97 PLN.


» Fotogaleria z otwarcia Centrum Symulacji Medycznej

» Więcej informacji na temat projektu:
http://www.ump.edu.pl/uniwersytet/unia-europejska/centrum-symulacji-medycznej

» Media o nas:
Radio Poznań
Głos Wielkopolski
Poznan.pl
WTK
TVP3 Poznań

 Logo
Projekt współfinansowany z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny przy wsparciu Unii Europejskiej za pośrednictwem Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych EFIS.

 

logotypy