Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 listopada 2018 r. zmarła prof. dr hab. med. Laura Wołowicka - Dziekan Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu w latach 1990-1996.

Wiktor Dega - życie i dzieło

Wiktor Dega - życie i dzieło

W dniach 8-9 listopada 2018 roku w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Człowiek i zdrowie. Wiktor Dega - życie i dzieło. Konferencja została zorganizowana przez Wydział IV Nauk Medycznych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Honorowy patronat objęli Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu - prof. dr hab. Andrzej Tykarski oraz Rektorzy siedmiu Poznańskich Uczelni - Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Artystycznego, Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Muzycznej. Nasza Konferencja stanowi cykl ogólnopolskich konferencji promujących wybitnych poznaniaków - zasłużonych dla nauki.

Karta Akademickich Tradycji Poznania

Karta Akademickich Tradycji Poznania

W setną rocznicę powołania Komisji Organizacyjnej Uniwersytetu Polskiego w Poznaniu, w Sali Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, 12 listopada odbyło się walne zebranie członków, na którym rektorzy wszystkich poznańskich uczelni uroczyście podpisali Kartę Akademickich Tradycji Poznania.

Niecodzienny zabieg kardiochirurgów dziecięcych

Niecodzienny zabieg kardiochirurgów...

W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej, pod kierownictwem prof. dra hab. n. med. Michała Wojtalika, dzięki pomocy dra Tornike Sologashvili - kardiochirurga ze Szpitala Uniwersyteckiego w Genewie, przeprowadzono zabieg metodą Rossa u dwumiesięcznego niemowlęcia. Powodem wykonania tak trudnego zabiegu operacyjnego było infekcyjne zapalenie wsierdzia z zajęciem zastawki aortalnej o etiologii grzybiczej.

Sukces symulacji

Sukces symulacji

Wielkie emocje towarzyszyły Uroczystemu Otwarciu Centrum Symulacji Medycznej w nowym obiekcie Uniwersytetu Medycznego - Collegium im. Adama Wrzoska. Uroczystość rozpoczęła się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym, gdzie znamienici goście w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Pana Sławomira Gadomskiego mieli okazję zapoznać się z ukończonym projektem nowoczesnego, wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu. Spotkanie było także okazją do złożenia podziękowań osobom zaangażowanym w realizację inwestycji.

Zobacz więcej aktualności