Aktualności

Dodatkowy nabór na studia 2024/2025

Dodatkowy nabór na studia 2024/2025

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ogłasza dodatkowy nabór na studia w roku akademickim 2024/2025. Sprawdź szczegóły i nie przegap swojej szansy. #Zacznij coś od nowa!

V edycja Dni Jakości UMP

V edycja Dni Jakości UMP

W dniach 4-5 lipca 2024 r. odbyła się piąta już edycja Dni Jakości UMP, nad którą honorowy patronat objął JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski. Nowocześni edukatorzy, świadomi studenci i odpowiedzialne zarządzanie - to główne tematy debat, wykładów i warsztatów, w których uczestniczyło ponad 130 nauczycieli akademickich i studentów. Otwierający spotkanie Rektor Elekt prof. dr hab. Zbigniew Krasiński podkreślił bardzo ważną rolę dydaktyki w misji Uczelni. Panele dyskusyjne z udziałem kończących kadencję i przyszłych Prorektorów ds. Dydaktyki oraz Dziekanów Wydziałów były miejscem na refleksje oraz nakreślenie wizji przyszłości kształcenia na UMP. Nie zabrakło też głosu studentów, zarówno polsko jak i anglojęzycznych, którzy włączyli się do dyskusji nad kierunkami rozwoju nowoczesnej dydaktyki medycznej. Po raz pierwszy wręczone zostały statuetki Kotwica Wiedzy, dla osób wnoszących istotny wkład w rozwój jakości kształcenia na UMP. Pierwsze Kotwice Wiedzy trafiły do prof. Ewy Wender-Ożegowskiej, prof. Anny Jelińskiej, prof. Ryszarda Marciniaka, prof. Wiesława Markwitza, prof. UMP Macieja Cymerysa, dr hab. Aleksandry Uruskiej oraz prof. UM Janusza Janczukowicza.

Dumni z UMP

Dumni z UMP

Sporą część naszego życia spędzamy w pracy - szacuje się, że przeciętna długość życia zawodowego w naszym kraju wynosi 34 lata. Studiując, także przez co najmniej 3 lata żyjemy życiem uczelni. To nasze miejsce na ziemi, z którego zawsze powinniśmy być dumni. 26 czerwca br. społeczność akademicka uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu - połączonym posiedzeniu Rady Wydziałów. Była to doskonała okazja do podsumowania dwóch kadencji JM Rektora UMP prof. Andrzeja Tykarskiego i osiągnięć nas wszystkich.

FAKTY UMP

FAKTY UMP

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem periodyku FAKTY UMP. Szczególne miejsce zajmuje w nim wywiad z JM Rektorem prof. Andrzejem Tykarskim, który podsumowuje swoje dwie kadencje. Prezentujemy także liczbowe osiągnięcia naszych szpitali klinicznych - liczba hospitalizacji, porad, zabiegów, a także wyniki finansowe robią wrażenie. Hołdując zasadzie w zdrowym ciele zdrowy duch przedstawiamy relacje z Dnia Sportu, fantastycznego wydarzenia (ZA)BIEGANIE 4.0 oraz inspirujemy do długowieczności w ramach kolejnej konferencji „Medycyna Stylu Życia dla Długowieczności. Blue Zones inspiracje”. O wojnie z rakiem opowiada prof. dr hab. n. med. Ewa Nowak-Markwitz, a swoimi wspomnieniami ze studiów anglojęzycznych dzieli się pierwsza absolwentka Centrum Nauczania w Języku Angielskim - Jennifer Baker-Porazinski.

ERASMUS+ kolejna edycja projektu

ERASMUS+ kolejna edycja projektu

W dniu 23 lipca br. została podpisana kolejna umowa w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ na realizację projektu międzynarodowej mobilności studentów i pracowników naszej Uczelni. Ta 26-miesięczna umowa przewiduje ponad 1.300.000 zł na stypendia dla studentów na wyjazdy na studia i praktyki oraz dla pracowników na zagraniczne staże lub prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów uczelni partnerskich. Do tej pory z mobilności Erasmusa skorzystało blisko 1500 studentów oraz ponad 150 pracowników. Bardzo nas cieszy, że kolejna edycja projektu przyczyni się do powiększenia naszej erasmusowej rodziny stypendystów oraz znacząco wpłynie na poziom umiędzynarodowienia UMP.

Nasze sukcesy w mediach - wspólny projekt Uniwersytetu Medycznego oraz Politechniki Poznańskiej opisany przez "Wprost"

Nasze sukcesy w mediach - wspólny...

Z radością i satysfakcją dzielimy się najnowszym artykułem magazynu "Wprost" pt. "Uniwersytety, Politechniki: w polskiej nauce dużo się dzieje dla medycyny". Wśród innowacyjnych technologii i przełomowych rozwiązań dla pacjentów, nad którymi pracują ośrodki w Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, na uwagę zasłużył projekt realizowany przez nasz Uniwersytet, jako lidera w konsorcjum z Politechniką Poznańską, czyli „Druk 3D jako narzędzie do otrzymywania transdermalnych systemów mikroigłowych o zwiększonej skuteczności w leczeniu zaburzeń depresyjnych”. Badania finansowane ze środków NCN (program Sonata Bis 11, nr 2021/42/E/NZ7/00125) odbywają się pod kierownictwem dra hab. Tomasza Osmałka, prof. UMP z Katedry i Zakładu Technologii Postaci Leku, przy której działa Pracownia Druku 3D. Ich celem jest opracowanie systemów mikroigłowych do podania przezskrórnego leków przeciwdepresyjnych w odpowiedzi na wyzwania i ograniczenia związane z farmakoterapią doustną. Bardzo cieszymy się, że wysiłki naszych naukowców przyczyniające się do rozwiązywania najbardziej aktualnych problemów zdrowotnych znajdują uznanie i są popularyzowane w społeczeństwie przez ogólnopolskie media.

Zobacz więcej aktualności