Aktualności

Otwarcie Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym

Otwarcie Centrum Histeroskopii w...

W Ginekologiczno-Położnicznym Szpitalu Klinicznym im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Polnej w Poznaniu, 1 grudnia 2022 r. uroczyście otwarto Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, którzy zgodnie w swoich wypowiedziach podkreślali, że wprowadzenie tego typu innowacyjnych metod diagnostyki i leczenia jest kluczowe dla rozwoju systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Porozumienie na rzecz wspierania wielkopolskich innowacji poprzez Program Erasmus+

Porozumienie na rzecz wspierania...

W trakcie Zgromadzenia plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich podpisy pod treścią porozumienia na rzecz wspierania wielkopolskich innowacji poprzez Program Erasmus+ złożyli rektorzy Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego i Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz. Naszą Uczelnię reprezentował prof. dr hab. Michał Nowicki, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą. 

Patent na wynalazek

Patent na wynalazek

Z satysfakcją informujemy, że zespół pod kierownictwem prof. dr hab. Jolanty Dorszewskiej z Pracowni Neurobiologii Katedry i Kliniki Neurologii otrzymał patent na wynalazek pt.: „Sposób jednoczesnego oznaczania wolnych katecholamin i ich metoksypochodnych w osoczu krwi”, udzielony dnia 19.10.2022 r., przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Departament Biotechnologii i Chemii w Warszawie.

7. Europejska Sesja Chirurgii Laryngologicznej Live

7. Europejska Sesja Chirurgii...

Z inicjatywy Europejskiego Towarzystwa Laryngologicznego, Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej UMP, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Urzędu Miasta Poznania w dniu 23 listopada 2022 r. odbyła się 7. Europejska Sesja Chirurgii Laryngologicznej Live.

Uroczystość nadania tytułu Doktor Honoris Causa - zaproszenie

Uroczystość nadania tytułu Doktor...

Rektor, Senat i Kanclerz Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uprzejmie zapraszają na uroczystość nadania tytułu DOKTORA HONORIS CAUSA Profesorowi Arkadiuszowi Jawieniowi z Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie chirurgii naczyń.

To Ty możesz być dla kogoś szansą na życie - zostań Dawcą Szpiku na naszej Uczelni

To Ty możesz być dla kogoś szansą...

Po raz kolejny Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu we współpracy z fundacją DKMS angażuje się w projekt HELPERS’ GENERATION polegający na rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku. Już od 5 do 10 grudnia będzie można dołączyć do bazy w wielu budynkach naszej Uczelni.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie