Kosmetologia

Kosmetologia to nowoczesna, a zarazem obecnie jedna z najbardziej atrakcyjnych i prężnie rozwijających się branż, zarówno na rynku usług, w obszarze badawczo-naukowym, a także w sektorze rozwoju technologii. Dziedzina ta skupia się na ochronie, zachowaniu i kreowaniu pięknego wyglądu, zwiększeniu witalności i poprawie jakości życia zgodnie z zasadami medycyny. Zdrowe ciało i potrzeba wzmocnienia swojej atrakcyjności to tematy niezmiennie aktualne, zyskujące coraz większe zainteresowanie. Kosmetologia to dziedzina interdyscyplinarna łącząca w sobie wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, dermatologii, immunologii, chemii kosmetycznej, a także marketingu i zarządzania. 

    Studia wyposażą Cię w kompletną wiedzę potrzebną do otwarcia i prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego. Począwszy od poznania receptury preparatów i ich właściwości, wykonania zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych i upiększających, przez wykorzystywanie najnowszej aparatury, po wiedzę dotyczącą finansów i niezbędnych aspektów prawnych. Wybór Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zapewni naukę procedur kosmetologicznych zgodną z medycznymi standardami i dobrą praktyką kliniczną.
    Studiując kosmetologię, nauczysz się jak właściwie dobierać i wykonywać zabiegi na twarz i ciało. Doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców kładzie nacisk na praktyczność i bezpieczeństwo poszczególnych procedur kosmetologicznych. Dzięki studiom dowiesz się jak właściwie odczytywać skład kosmetyków i jak je stosować. Poznasz etapy i procedury ich wytwarzania. Nabierzesz doświadczenia współpracując z dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Dzięki praktykom studenckim dowiesz się jak wygląda codzienna praca kosmetologa. Część zajęć praktycznych odbywa się w najbardziej prestiżowych gabinetach medycyny estetycznej. Profesjonalne, dobrze wyposażone laboratoria umożliwią poznanie najnowszych technologii i zaawansowanej aparatury (lasery, urządzenia zabiegowe oraz światowej klasy aparatura badawcza).
    Studia przygotują Cię nie tylko do pracy w gabinecie kosmetycznym, gabinecie odnowy biologicznej, ośrodkach SPA i Wellness, placówkach uzdrowiskowych, ale również firmach przemysłu kosmetycznego i laboratoriach. Studia I stopnia - licencjackie - obejmują przedmioty podstawowe oraz zawodowe (teoria wraz z praktyką). Studia II stopnia - magisterskie - dają możliwość rozszerzenia wiadomości, przede wszystkim w zakresie interdyscyplinarnej wiedzy kierunkowej. Na specjalizacjach nauczysz się dokładnie wykonywać zabiegi podologiczne, pracować jako trycholog, poznać najnowsze trendy w makijażu i mikropigmentacji medycznej.

Zasady rekrutacji na rok akademicki 2019/2020:

Kierunek: kosmetologia
Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie

  1. Kandydaci legitymujący się tzw. „starą maturą” zobowiązani są posiadać na zaświadczeniu z OKE wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z biologii i z chemii względnie na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z biologii lub z chemii oraz z matematyki lub z fizyki/fizyki i astronomii lub z informatyki, przy czym jednym z dwóch wybranych przedmiotów musi być biologia lub chemia.
  2. Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą”, maturą europejską /EB/, maturą międzynarodową /IB/ zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z biologii i z chemii względnie na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z biologii lub z chemii oraz z matematyki lub z fizyki/fizyki i astronomii lub z informatyki, przy czym jednym z dwóch wybranych przedmiotów musi być biologia lub chemia.
  3. Liczbę punktów kwalifikacyjnych stanowi suma punktów uzyskanych za wyniki na egzaminie maturalnym.
    W przypadku zdania przedmiotu na poziomie podstawowym punkty zostaną przeliczone na poziom rozszerzony wg wzoru R = 0,5P
    Dla wszystkich kandydatów maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wynosi 200.

 

Kierunek: kosmetologia
Studia drugiego stopnia, niestacjonarne, 2-letnie, płatne

Warunkiem uruchomienia kształcenia na tym kierunku studiów niestacjonarnych jest zakwalifikowanie co najmniej 25 kandydatów.

  1. Od kandydatów wymagany jest dyplom licencjata uzyskany na kierunku kosmetologia.
  2. W przypadku liczby kandydatów przekraczającej limit uchwalony przez Senat Uniwersytetu, Komisja Rekrutacyjna przeprowadzi egzamin testowy złożony ze 100 pytań z przedmiotów wymienionych w kierunkowych efektach kształcenia na kierunku kosmetologia (Uchwała Senatu nr 152/2012 z dnia 26 września 2012 roku w sprawie określenia efektów kształcenia dla kierunku kosmetologia), o czym powiadomi kandydatów w komunikacie.
  3. W przypadku uzyskania przez większą liczbę kandydatów takiej samej ilości punktów, jak kandydat znajdujący się na ostatnim miejscu do przyjęcia, zgodnie z limitem uchwalonym przez Senat Uniwersytetu, zostanie zastosowane dodatkowe kryterium przyjęć, a mianowicie będzie to rozmowa kwalifikacyjna z zakresu studiów kosmetologicznych pierwszego stopnia.

 

Kontakt

Dział Rekrutacji
Collegium Stomatologicum,
ul. Bukowska 70, 60-812 Poznań,
pokój E-114 (I piętro)

Tel.: (61) 854-74-66, 854-74-67, 854-74-68, 854-74-69, 854-74-65
Fax: (61) 854-74-71
E-mail: rekrutacja@ump.edu.pl

Zobacz także