Lekarsko-dentystyczny

Stomatolog, choć budzi trwogę u tysięcy pacjentów, jest przede wszystkim lekarzem, który pragnie poprawy stanu naszego zdrowia. Do jego zadań należy diagnozowanie oraz leczenie chorób dziąseł, zębów i błony śluzowej, korygowanie wad zgryzu, protetyka oraz udzielanie informacji odnośnie zachowania właściwej higieny jamy ustnej.

    Jakie cechy odznaczają dobrego stomatologa? Przede wszystkim powinien być on niezwykle cierpliwy i delikatny w kontaktach z pacjentem. Powinien posiadać umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji oraz charakteryzować się wyjątkową zręcznością manualną, która wykorzystywana jest przy niemal każdym zabiegu.
    Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego bez trudu znajdują zatrudnienie nie tylko w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ale również w instytucjach naukowo-badawczych i ośrodkach upowszechniających wiedzę z zakresu edukacji prozdrowotnej. Po uzyskaniu odpowiednich uprawnień, absolwenci decydują się często na prowadzenie własnego gabinetu stomatologicznego.

Zasady rekrutacji na rok akademicki 2024/2025:

Kierunek: lekarsko - dentystyczny
Jednolite studia magisterskie, stacjonarne, 5-letnie

  1. Kandydaci legitymujący się tzw. „starą maturą” zobowiązani są posiadać na zaświadczeniu z OKE wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, w tym obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z fizyki/fizyki i astronomii.
  2. Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą”, maturą europejską /EB/, maturą międzynarodową /IB/ zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z fizyki/fizyki i astronomii.
  3. Liczbę punktów kwalifikacyjnych stanowi suma punktów uzyskanych za wyniki na egzaminie maturalnym.
    Dla wszystkich kandydatów maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wynosi 200.

 

Na rok akademicki 2024/2025 zostanie przeprowadzony ograniczony nabór na studia niestacjonarne, płatne na następujących kierunkach studiów:

1) lekarski - jednolite studia magisterskie;
2) lekarsko dentystyczny - jednolite studia magisterskie;

Warunkiem uruchomienia kształcenia na w/w kierunkach studiów niestacjonarnych jest zakwalifikowanie do przyjęcia co najmniej 8 kandydatów.

  1. Warunki naboru:
    2) dokonanie rejestracji on-line na stronie Internetowej Uczelni i wniesienie opłaty rekrutacyjnej.
    3) po ogłoszeniu list rankingowych* kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia zobowiązani są złożyć w Dziale Rekrutacji:
    a) wydrukowaną i podpisaną ankietę osobową po dokonaniu rejestracji on-line;
    b) dowód osobisty do wglądu;
    c) oryginał świadectwa dojrzałości;
    d) oryginalne zaświadczenie z OKE o wyniku z egzaminu maturalnego; **
    e) oryginalne zaświadczenie ze szkoły o wynikach z egzaminów lub dyplom IB;***
    f) jedną fotografię czytelnie podpisaną;
    g) orzeczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy, stwierdzające brak przeciwwskazań kandydata do podjęcia studiów na wybranym kierunku;
    h) dokumenty potwierdzające uzyskanie tytułu laureata bądź finalisty stopnia centralnego;****

    * Uwaga! Lista rankingowa nie jest listą przyjętych. Listy rankingowe zostaną oparte, na danych podanych przez kandydata w systemie on-line i zostaną zweryfikowane przez Komisję Rekrutacyjną.
    ** dotyczy kandydatów legitymujących się tzw. „starą maturą”
    *** dotyczy kandydatów legitymujących się maturą międzynarodową /IB/
    **** dotyczy laureatów lub finalistów olimpiad stopnia centralnego
  1. Kandydaci na ww. kierunki są zobowiązani do składania dokumentów w Dziale Rekrutacji. Dokumenty dostarczane listownie i elektronicznie nie będą przyjmowane.
  1. Decydującą rolę w przyjęciu na studia niestacjonarne, płatne na ww. kierunkach odgrywać będą wyniki postępowania kwalifikacyjnego według przyjętych zasad w danym roku akademickim na studia stacjonarne na dany kierunek studiów.
  1. Osoby ubiegające się o przyjęcie na dany kierunek studiów niestacjonarnych, płatnych zobowiązane są do uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
  1. Opłatę rekrutacyjną należy wpłacić na numer subkonta bankowego nadany kandydatowi podczas rejestracji on-line. O dokonaniu wpłaty w wymaganym terminie decyduje data zaksięgowania na rachunku bankowym Uniwersytetu.

Zobacz także