LETNIA SZKOŁA STAŻU CHIRURGICZNEGO
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tygodniowej letniej szkole stażu chirurgicznego, które odbędą się w Brnie, na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Masaryka, gdzie w wyrafinowanym centrum symulacyjnym z licznymi salami prosekcyjnymi i materiałem anatomicznym studenci będą mieli okazję ćwiczyć na symulatorach chirurgicznych oraz szkolić procedury i techniki na ludzkim materiale zwłok. Szkoła daje również uczniom możliwość trenowania ich umiejętności komunikacyjnych i prezentacyjnych. Uczniowie uczęszczający do letniej szkoły będą mieli formalne uznanie udziału międzynarodowego w szkoleniu w oficjalnym rejestrze, a także otrzymają 2 punkty ECTS.
Program ERASMUS+ wesprze każdego zakwalifikowanego uczestnika szkolenia kwotą 180EUR na podróż oraz 406 EUR na koszty pobytu w Brnie.
Jeśli jesteś:
Czekamy na Twoje CV i list motywacyjny. Prosimy o załączenie dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2 (może to być certyfikat państwowy British Council FC, AC lub potwierdzenie ze Studium Języków Obcych UMP z ocena min. dobry).
Termin najbliższej szkoły letniej: 7-11.08.2023 Summer School Practice Workshop (Department of Anatomy, Faculty of Medicine Masaryk University, 4 students + 2 tutors from Poland, 4 students from MED MUNI, cadaveric workshop)
Dodatkowych informacji o projekcie SCaLPEL w programie ERASMUS+ szukaj na stronie: https://zakladsbk.wixsite.com/home
______________________________________________________________________________________________________________________________________
ERASMUS+ WYNIKI NABORU
Wyniki ostatniego naboru na wyjazdy studentów na praktyki i studia w ramach Programu Erasmus+ są już dostępne.
Każda zakwalifikowana Studentka i każdy zakwalifikowny Student otrzyma informację emailową do końca kwietnia 2023.
Zakwalifikowaliśmy w pierwszej kolejności osoby, które aplikowały o Erasmusa po raz pierwszy, wyjazdy po raz kolejny będą możliwe pod warunkiem dostępności miejsc oraz funduszy (informacja najwcześniej koniec maja 2023).
Informacji (tylko drogą elektorniczną) udziala Pani Małgorzata Piórkowska, email: mpiorkow@ump.edu.pl
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
OTWARTY NABOR NA STAŻE NA UNIWERSYTECIE CHRISTIANA ALBRECHTSA W KILONII
Uprzejmie informujemy, że od 23 stycznia 2023 rozpoczynamy kolejny nabór na staże naukowe w Christian Albrechts Universität zu Kiel (od 6 tygodni do 2miesięcy). Staże przewidziane są dla młodych pracowników oraz studentów studiów doktoranckich (do dnia 30 kwietnia roku składania aplikacji nie ukończyli 35 lat), którzy jednak legitymują się pewnym dorobkiem naukowym. Uniwersytet w Kilonii będzie przyjmował kandydatów jedynie z dziedzin, które podlegają Wydziałowi Medycznemu niemieckiej uczelni. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.medizin.uni-kiel.de/en/institutes-departments
Staże w Kilonii przyznawane będą według określonych zasad. Podobnie jak w latach ubiegłych, strona niemiecka będzie wypłacać stypendium, natomiast Uniwersytet Medyczny pokryje koszty podróży i ubezpieczenia.
Wymagane dokumenty (w języku angielskim albo w języku niemieckim i polskim):
O staże ubiegać się mogą:
którzy do dnia 30 kwietnia roku składania aplikacji nie ukończyli 35 lat.
Kompletne dokumenty należy składać w Sekcji Współpracy Międzynarodowej: ul. Fredry 10, pokój 148, tel. 061 854 62 50. Termin składania dokumentów upływa 3 marca 2023 o godzinie 15.00.
Po wymienionym terminie nie będzie żadnej możliwości składania dokumentów.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
NABÓR NA STYPENDIA W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ DLA PRACOWNIKÓW UCZELNI W ROKU AKADEMICKIM 2022/2023 ZAPLANOWANO NA PAŹDZIERNIK 2022
Już teraz zachęcamy naszych pracowników do zapoznania się z warunkami naboru oraz poszukanie sobie miejsca na szkolenie.
Oferta skierowana jest dla pracowników uczelni wyższej i obejmuje współpracę z innymi instytucjami krajów członkowskich UE, trzech państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego - Islandii, Lichtensteinu, Norwegii oraz Turcji.
Warunki finansowe wyjazdów:
Wysokość stypendium na pobyt zależy od kraju docelowego i długości pobytu i jest wyliczana tzw. ryczałtem od 140EUR do 180EUR za każdy dzień, oraz ryczałt na podróż 275EUR - 1500EUR w zależności od kraju docelowego. Stypendium to przeznaczone jest na pokrycie kosztów pobytu zagranicą. Nasza uczelnia pokrywa koszty ubezpieczenia.
Wymagane dokumenty:
Dokumenty należy przesłać pocztą tradycyjną do Sekcji ds. Współpracy Z Zagranicą lub jako załączone skany do emaila, który należy wysłać na adres: braducha@ump.edu.pl
Szczegółowych informacji o możliwościach udziału w programie udziela Bożena Raducha - tel.: +61 854 60 36, e-mail: braducha@ump.edu.pl
UWAGA STUDENCIE!
Erasmus+ czyli nauka i przygoda w jednym!
Pomimo trwającej pandemii Program Erasmus+ wciąż umożliwia naszym studentom wyjazdy zagraniczne.
Na przełomie stycznia i lutego 2021 zostanie otwarty nabór wniosków, który umożliwi wyjazd na praktyki w wakacyjne już od czerwca 2021 oraz studia w nowym roku akademickim 2021/22.
Jeśli tylko pragniesz odbyć swoją przygodę z Erasmusem w jednej z 49 uczelni partnerskich lub innej instytucji na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej lub Norwegii, Islandii i Lichtensteinu już dziś zapoznaj się z regułami programu. To tylko jedna strona do przeczytania, która pozwoli zrozumieć wszystkie meandry Programu i odpowiednio przygotować się do rekrutacji oraz wyjazdu. Jeśli po lekturze będziesz miał pytania i wątpliwości skontaktuj się z Sekcją ds. Współpracy z Zagranicą (tel. 61 854 62 50 lub 61 854 60 36, email: mpiorkow@ump.edu.pl). Pracownicy Sekcji odpowiedzą na każde pytanie i pomogą rozwiać każdą wątpliwość.
Jak powiedział patron Programu - Erazm z Rotterdamu „Dla chcącego nie ma nic trudnego”.
Podróżujesz lub planujesz wyjazd zagranicę? "Re-open UE" odpowie na wszystkie wątpliwości!
Komisja Europejska przygotowała narzędzie, w formie interaktywnego linku: https://reopen.europa.eu/en
które pozwala sprawdzać jakie zasady obowiązują Podróżujących po przybyciu na teren innego kraju Unii Europejskiej i nie tylko. Dostępne są tam wszystkie ważne informacje takie jak: Czy konieczna jest kwarantanna? Jak długo trwa? Wystarczy podać kraj docelowy swojej podróży!
Serdecznie polecamy!
Komisja Europejska wraz z partnerami uruchomiła europejską platformę danych dotyczących COVID-19, aby umożliwić szybkie gromadzenie i udostępnianie danych naukowych. Platforma, jest częścią planu działania ERAvsCorona, stanowi kolejny istotny element wysiłków UE na rzecz wspierania badaczy w Europie i na całym świecie w walce z pandemią koronawirusa.
Platforma zapewni otwarte, godne zaufania i dające się rozbudować europejskie i globalne środowisko, w którym naukowcy będą mogli gromadzić i udostępniać zbiory danych dotyczących sekwencji DNA, struktur białka, danych z badań przedklinicznych i klinicznych, a także danych epidemiologicznych. Platforma jest owocem współpracy Komisji Europejskiej, Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej Europejskiego Instytutu Bioinformatyki (EMBL-EBI), organizacji Elixir, uczestników projektu COMPARE, a także państw członkowskich i innych partnerów.