Marsz Żółtej Wstążki

Data wydarzenia: 4 czerwca 2022

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że Zakład Pielęgniarstwa Psychiatrycznego oraz Zakład Pielęgniarstwa Neurologicznego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu podjęły się organizacji Marszu Żółtej Wstążki.

Współorganizatorami marszu są: Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu; Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego; Centrum Zdrowia Psychicznego przy Centrum Medycznym HCP; Stowarzyszenie Osób i Rodzin Na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”; Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań - Północ; Fundacja Ciszum; Fundacja Akme; Katedra Psychiatrii oraz Klinika Psychiatrii Dorosłych i Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, UMP; Stowarzyszenia Vis-a-Vis; Filia Wielkopolsko-Lubuska Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Marsz Żółtej Wstążki jest marszem solidarności z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego.

Marsz odbędzie się w Poznaniu 4 czerwca 2022 r., o godzinie 11:00, w Parku Cytadela, na placu za Pomnikiem Bohaterów.

W marszu udział wezmą osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego, ich rodziny, przyjaciele, lekarze psychiatrzy, pielęgniarki i pielęgniarze, psychologowie, terapeuci i inni wspierający osoby doświadczające kryzysu psychicznego.

Zapraszamy wszystkich dla których ważne jest zdrowie psychiczne. Liczymy na promocję i obecność osób zaangażowanych w poprawę zdrowia psychicznego mieszkańców miasta Poznania oraz Wielkopolski.

Dokumenty:
» Zaproszenie na Marsz Żółtej Wstążki
» Harmonogram wydarzenia
» Deklaracja Warszawska III
» Deklaracja osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego
» #PoGodność

Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Krystyna Górna
Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Psychiatrycznego, UMP
Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego
Przewodnicząca Fili Wielkopolsko-Lubuskiej Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Prof. dr hab. n. o zdr. Krystyna Jaracz
Kierownik Katedry Pielęgniarstwa i Zakładu Pielęgniarstwa Neurologicznego, UMP