NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! Wybory Władz Uczelni weszły w swoją kolejną fazę. Za nami wybory Dziekanów, a przed nami wybory Prorektorów, Kanclerzy oraz Senatu. Mimo czasu koronawirusa odbywają się one bez przeszkód, zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem. Powoli zdejmowane są kolejne zakazy, a uczelnie, gospodarka oraz, co by nie powiedzieć, świat - do którego przywykliśmy, ulega odmrożeniu. Może jest to zatem dobra okazja do pierwszych podsumowań? O dokonaniach studentów i ich pomocy seniorom pisze Katarzyna Wieczorowska-Tobis. Ja natomiast wyrażam swoją radość z kolejnych grantów, które zdobyliśmy w NCN.

Komunikat Rektora w sprawie organizacji pracy Uczelni w czasie epidemii COVID-19 z dnia 28 maja 2020 r.

Komunikat Rektora w sprawie...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! Nasza Uczelnia - zgodnie z ostatnim Rozporządzeniem Ministra Zdrowia - stopniowo powraca do działalności. Nadal musimy zachować bezpieczeństwo i przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, o co Państwa proszę. Naszą powinnością jest wspólne zadbanie o minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Zajęcia dydaktyczne w znacznej części kontynuowane będą w formie zdalnej. Umożliwiamy jednak realizację części zajęć klinicznych i zajęć w Centrum Symulacji Medycznej, zdając sobie sprawę jak ważne jest nabycie umiejętności praktycznych w zawodach medycznych.

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uruchomił laboratorium diagnostyczne wykonujące badania PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wprowadził serologiczne badania identyfikujące przeciwciała IgA i IgG, specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2 oraz otworzył pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce BEZPŁATNY punkt pobrań drive-thru.

Pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia w czasie epidemii koronawirusa

Pomoc w samoocenie własnego stanu...

Zespół naszego Uniwersytetu we współpracy z firmą CodeLab (tworząca m.in. system WISUS) stworzył serwis dla osób z ostrymi objawami sugerującymi zakażenie wirusem COVID-19. Korzystanie z serwisu jest darmowe i anonimowe. Po wypełnieniu odpowiednich pól można uzyskać zalecenia o postępowaniu oparte na wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Serwis dostępny jest pod adresem: https://covid-monitor.org

V Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej - part 1

V Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy...

W czwartek 28 maja br. odbyło się niecodzienne spotkanie. Prawie dziewięćdziesięciu licealistów z 5 zaprzyjaźnionych szkół patronackich miało okazję uczestniczyć w jubileuszowej V już edycji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, które wypadają co roku w połowie marca. W tym czasie uczniowie zaproszonych liceów odwiedzają budynek Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii, aby wziąć udział w akcji profilaktyczno-edukacyjnej. Tegoroczna edycja, ze względu na pandemię koronawirusa, nie mogła planowo mieć miejsca w murach akademickich, dlatego została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej. Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski, a partnerem akcji jest niezmiennie firma Colgate.

Karta Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego na lata 2021-2027

Karta Erasmusa dla Szkolnictwa...

Z radością informujemy, że nasza Uczelnia złożyła wniosek o przyznanie Karty Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego na lata 2021-2027, czyli na okres kolejnej edycji Programu ogłoszonego przez Komisję Europejską. Otrzymanie tej Karty umożliwi udział w kolejnych nowych projektach, co należy podkreślić, stało się już naszą tradycją. Od 2000 roku podpisaliśmy 55 umów bilateralnych z uczelniami z Europy oraz USA, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy...

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie