< Cofnij

3. Europejska Sesja Chirurgii Laryngologicznej Live

Klinika Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dnia 13 grudnia 2017 r. zorganizowała 3. Europejską Sesję Chirurgii Laryngologicznej Live.

W czasie prawie siedmiogodzinnej sesji światowi liderzy z dziedziny chirurgii laryngologicznej z 10 ośrodków w Europie wykonali 18 innowacyjnych operacji w obrębie gardła, krtani i szyi. Całość przedsięwzięcia była kierowana i moderowana ze studia Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, współorganizatora sesji. 

Transmisję śledziło grono lekarzy i studentów medycyny z 59 krajów na świecie - wszystkich państw europejskich oraz m.in. z Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Południowej, Malezji, Filipin, Indii, Pakistanu, Chin, Gruzji, Egiptu, RPA, Arabii Saudyjskiej, Dubaju, Bahrajnu, Kataru, Iranu, Turcji, Brazylii, Argentyny, Wenezueli, Ekwadoru, USA czy Kanady.

Relacja odbiła się szerokim echem w mediach zarówno elektronicznych, jak i papierowych, a w krótkim podsumowaniu online, które odbyło się tuż po zakończeniu sesji, podkreślano konieczność kontynuowania tego przedsięwzięcia w kolejnych latach.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie