32. Finał WOŚP, Sztab Ławica - Międzynarodowe Targi Poznańskie

W niedzielę 28 stycznia 2024 r. po raz 32. wybrzmiał dla małych i dużych poznaniaków Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pod hasłem „Płuca po pandemii”.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć szeregu wydarzeń i warsztatów z udziałem Uniwersytetu Medycznego. Od samego rana Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedzały tłumy Wielkopolan. Wzorem ubiegłych lat postawiono na formę nauki i zabawy. Wspólne akcje ratowników medycznych i straży pożarnej, rekonstrukcje wypadków, nauka ratownictwa, badania wzroku i słuchu. Na żywo jeden z pokazów transmitowała telewizja, dzięki temu cała Polska mogła zobaczyć co znaczy sprawna akcja ratownicza w wykonaniu naszych ratowników medycznych i strażaków.

Na stanowisku Zakładu Protetyki Słuchu można było zajrzeć w głąb kanału słuchowego videootoskopem, sprawdzić stan ucha środkowego i ocenić stabilność postawy. Fundacja Redemptoris Missio przygotowała quizy o Afryce. Dopisała dietetyka kliniczna, optometria, IFMSA, pulmonologia i torakochirurgia. Do dyspozycji odwiedzających było USG do badań aorty brzusznej, tarczycy; konsultacje endokrynologiczne, dermatologiczne, a także badania spirometryczne - wszystko to w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przygotowane z ogromnym rozmachem pokazy ratownictwa realistycznie przedstawiały: uwolnienie i pierwszą pomoc dziecku, które wpadło pod samochód; katastrofę budowlaną, cięcie pojazdu i wydobycie poszkodowanych w ciężkim wypadku komunikacyjnym. Jak co roku setki odwiedzających osób mogły skorzystać z badań diagnostycznych, zwiększyć wiedzę i świadomość w zakresie zdrowia oraz doskonalić umiejętność z zakresu pierwszej pomocy. Ogromna praca i  satysfakcja, że mogliśmy grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

32. Finał WOŚP, Sztab Ławica - Międzynarodowe Targi Poznańskie  32. Finał WOŚP, Sztab Ławica - Międzynarodowe Targi Poznańskie

32. Finał WOŚP, Sztab Ławica - Międzynarodowe Targi Poznańskie