50. Dzień Sportu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

17 maja 2023 r. w hali sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu studenci oraz pracownicy naszej Uczelni świętowali jubileuszowy 50. Dzień Sportu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W trakcie inauguracji wydarzenia tłumy studentów szczelnie wypełniły parkiet hali sportowej oraz trybuny. Nie zabrakło również znamienitych gości: Pań Prorektor - prof. dr hab. Ewy Wender-Ożegowskiej i prof. dr hab. Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz, które wspólnie dokonały otwarcia Dnia Sportu, Dziekana Wydziału Lekarskiego - dr. hab. Macieja Cymerysa, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu - dr hab. Doroty Talarskiej, Dyrektora ds. administracji - dr. Pawła Uruskiego, a także prof. dr. hab. Zygmunta Przybylskiego.

Władze Miasta reprezentowała Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania - dr Ewa Bąk, która przekazała pamiątkową tabliczkę w uznaniu naszego jubileuszu.

Przybyli również emerytowani pracownicy Studium - Henryk Płotkowiak, Ewa Borowczyk, Renata Drygas, Jan Grenda oraz Romuald Łukaszewski.

W rolę prowadzącego ceremonię wcielił się jak zawsze niezawodny dr Grzegorz Biegański.

Uroczystość rozpoczęła się od ceremonialnego wejścia na parkiet wszystkich sekcji sportowych. Część artystyczną zainaugurowały studentki z sekcji tanecznej, prowadzone przez mgr Marlenę Mielcarek. Po krótkim, ale bardzo efektownym tańcu przyszła pora na studenta Wydziału Lekarskiego, Rafała Lipińskiego, kilkukrotnego mistrza świata we wsadach do kosza, który dał próbkę swoich umiejętności. Następnie zaprezentowali się studenci wszystkich naszych sekcji, a indywidualne pokazy taneczne dały również studentki Alicja Chilarska oraz Oliwia Bose.

Po występach, przyszedł czas na nagrody dla wyróżniających się sportowców naszych sekcji oraz dla laureata konkursu na „Najpopularniejszego sportowca naszej Uczelni 2023 roku”.

Po niezwykle udanej ceremonii otwarcia, rozpoczęły się rozgrywki sportowe.

W hali odbył się, cieszący się dużą popularnością, maraton fitness. Studenci mogli również wziąć udział w wyścigach na ergometrze wioślarskim, zawodach w wyciskaniu sztangi, dwuboju siłowym oraz turnieju tenisa stołowego. Najlepsi w tych dyscyplinach okazali się:

Ergometr wioślarski:

1. Maksymilian Majchrzycki
2. Wojciech Nowak
3. Ryszard Śliwiński

W godzinach popołudniowych odbywały się rozgrywki w koszykówce 3x3 oraz badmintonie, zainicjowane przez studentów uczących się w języku angielskim. W grach i zabawach sportowych brali także udział goście z Erasmusa.

Ostatnim punktem programu 50. Dnia Sportu był Międzywydziałowy Turniej Siatkarski im. Pawła Edmunda Strzeleckiego. Do rozgrywek zgłosiło się siedem zespołów: Ludzie Rezonansu (WNOZ), One Hit Wonders (studenci zagraniczni), Retake 1 (studenci zagraniczni), Hakuna Matata (studenci zagraniczni), Rekiny (WNOZ), The Turbols (WNOZ), Szybkie Fartuchy (WL). Po rozegraniu kilkunastu zaciętych spotkań, przy aplauzie kibiców, wyłoniono zwycięzców:

1. Szybkie Fartuchy (WL) w składzie - Katarzyna Gębala, Patrycja Ławrynowicz, Natalia Błaszczyk, Martyna Frąckowiak, Albert Połomski, Maciej Kosiada, Filip Robakowski, Marcin Ruszkowski, Mateusz Karczewski.

2. Rekiny (WNOZ) w składzie - Kinga Tyloch, Zuzia Zięba, Dorota Krzyżańska, Konrad Dębski, Marcel Stanisławski, Igor Kowalski, Dominika Witucka.

3. Retake 1 (studenci zagraniczni) w składzie - Owen, Meredith, Jenny, Marcela, Henry, Tomas, Johnny.

50. Dzień Sportu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu 50. Dzień Sportu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu