< Cofnij

65-lecie Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMP

2 czerwca 2019 r. odbyła się uroczystość 65-lecia Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMP. Termin ten nie jest przypadkowy - przypadł na niedzielę zaraz po zakończeniu trzydniowego święta nauki - International Congress of Young Medical Sciences, już po raz dziewiętnasty organizowanego przez Zarząd Towarzystwa. Jubileusz świętowali członkowie obecnego oraz poprzednich zarządów STN w otoczeniu najbliższych im osób. Wśród nich znalazły się Władze naszej Uczelni, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Gonowicz, Prezydent Miasta Poznania Jędrzej Solarski, były Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek oraz przyjaciele z Kołobrzegu, w którym co roku od 50 lat odbywa się Obóz Naukowo-Szkoleniowy STN: m.in. prezes Centrum Zdrowia i Relaksu Verano Anna Rychter, były jego prezes Ryszard Woźniak.

Uroczystość odbyła się w imponującej Sali Białej Urzędu Miasta, obok popiersia Fryderyka Chopina. Jednym z punktów programu był koncert zespołu jazzowego Jacka Szwaja. Nawiązywał on nie tylko do twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, a przede wszystkim najsilniej związanego z naszą Alma Mater Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego.

Wyświetlony został film okolicznościowy, na którym Rektorzy, Dziekani oraz Kanclerz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odpowiadają, dlaczego STN nie może odchodzić na emeryturę, a powinien kontynuować swoją działalność. Ponadto, w Panelu Dyskusyjnym pod tytułem “Możliwości, jakie daje STN - wczoraj, dziś i jutro”, podzieliliśmy się refleksjami, wspomnieniami oraz perspektywami na przyszłość Towarzystwa. Uroczystość nie obyła się bez tortu i śpiewania sto lat, jednak to drugie nie z myślą o STN lecz o dwóch Jubilatach - dr. Marku Konkolu oraz Mateuszu Zającu. Studenckiemu Towarzystwie Naukowemu życzymy lat znacznie więcej niż sto!

Paula Ziajka

 

65 lat Studenckiego Towarzystwa Naukowego
Kongres ICYMS odbył się w dniach 30 maja - 1 czerwca 2019 już po raz dziewiętnasty

65-lecie Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMP
Członkowie Panelu Dyskusyjnego pod tytułem „Możliwości, jakie dalej STN - wczoraj, dziś i jutro” (od lewej): dr Wojciech Adamski, prof. Marek Napiontek, prof. Jacek Wachowiak, prof. Jacek Wysocki, prof. Michał Nowicki, prof. Michał Musielak

65-lecie Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMP
Przewodnicząca STN Paula Ziajka oraz Wiceprzewodniczący STN Mateusz Pochylski wraz z prof. Zygmuntem Adamskim, wieloletnim Komendantem obozów STN w Kołobrzegu

65-lecie Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMP
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich Gości