< Cofnij

Apel Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Apel Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Szanowni Państwo,
Pracownicy oraz Studenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
Szanowni Pracownicy poznańskich Szpitali Klinicznych!

Faktem stał się wzrost zachorowań na COVID-19. Stajemy w obliczu konieczności zapewnienia sprawności funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej. Z jednej strony musimy podjąć wszelkie działania, by spowolnić liczbę zakażeń, z drugiej by zapewnić opiekę osobom zarażonym wirusem SARS-CoV-2.

W związku z powyższym - na prośbę Wojewody Wielkopolskiego Pana Łukasza Mikołajczyka -  w dniu 13 marca, podpisałem w imieniu Uniwersytetu Medycznego porozumienie o współpracy. W pierwszej kolejności dotyczy ono studentów, którzy zechcą w ramach wolontariatu wesprzeć poznańskie szpitale i Sanepid. Zadeklarowałem także gotowość Uczelni do wykonywania oznaczeń w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Dziękuję wszystkim naszym pracownikom, którzy zaoferowali pomoc przy wykonywaniu badań.

Apeluję o wszelką pomoc i zaangażowanie w ramach wykonywanych przez Państwa zawodów. Ten czas jest dla nas prawdziwym wyzwaniem. To nie tylko pokazanie odpowiedzialności środowiska akademickiego i medycznego, ale przede wszystkim wypełnienie ważnej misji opieki nad chorymi.

Bardzo proszę o codzienną pracę i wszelkie wsparcie działań na rzecz zapewnienia opieki zdrowotnej mieszkańcom naszego regionu. Zachowując spokój i roztropność, kierując się wytycznymi naukowymi, proszę o wypełnianie swoich zadań i pełną gotowość do dodatkowej pracy.

Szczególnie mocno moją prośbę kieruję do Studentów naszego Uniwersytetu, w tym zwłaszcza kierunków: lekarskiego, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Proszę Państwa o włączenie się w formie wolontariatu w działalność szpitali i innych instytucji. Każdy z Państwa otrzyma niezbędne przeszkolenie,  a także środki ochrony osobistej, w przypadku pracy w szpitalu. Proszę Państwa, by wspólnie z klinicystami - niejednokrotnie Waszymi Wykładowcami - wesprzeć działalność systemu ochrony zdrowia. Proszę, by Studenci gotowi do podjęcia odpowiedzialności za innych, wypełnili stosowny formularz zgłoszeniowy w systemie WISUS S.

Szanowni Państwo! Jestem przekonany, że jako społeczność akademicka i medyczna naszego regionu z dojrzałością sprostamy wyzwaniom, przed którymi dzis stoimy.


Z wyrazami szacunku

Prof. dr hab. Andrzej Tykarski
REKTOR

Zobacz także:

KOMUNIKATY