Catch the Skills 2023

W dniach 20.05-21.05.2023 r., w Poznaniu, odbyło się ogólnopolskie wydarzenie “Catch the Skills 2023” organizowane przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 140 osób, w tym studenci Farmacji z 12 różnych miast. Uczestnicy wysłuchali dwóch wykładów oraz wzięli udział w ponad 20 różnych warsztatach i treningach umiejętności miękkich przeprowadzonych w murach nowo wybudowanego Collegium Pharmaceuticum.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta inauguracja w Centrum Biologii Medycznej, którą uświetnił fascynujący wykład dotyczący Farmacji Klinicznej poprowadzony przez Panią Profesor Annę Wielę-Hojeńską z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Studenci poza pogłębianiem swojej wiedzy dotyczącej Farmacji Klinicznej doskonalili się także w dziedzinie Opieki Farmaceutycznej, podczas warsztatów z Usługi Nowy Lek w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Przyszli Farmaceuci mieli także możliwość poznać tajniki pracy Farmaceuty w hurtowni farmaceutycznej, czy podszkolić się z zakresu obsługi diabetyków w aptece.

Szeroka gama treningów umiejętności miękkich prowadzonych zarówno przez partnerów jak i Szkołę Trenerów Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji zapewniła uczestniczkom i uczestnikom szerokie pole do rozwoju, między innymi z kompetencji takich jak: Budowanie zespołu, Zarządzanie Projektem, Kryzysem oraz Czasem. Aktywne uczestnictwo w konferencji pozwoliło także na zapoznanie się ze strukturą Izb Aptekarskich, czy z realizowaniem obsługi sprzedażowej w zgodzie z etyką zawodu Farmaceuty. Liczne treningi pozwoliły także podszlifować umiejętność Public Speakingu, czy Komunikacji z Pacjentem Trudnym.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym: Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej, Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Oddział Poznań, Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego oraz Dziekan Wydziału Farmaceutycznego UMP - Prof. dr hab. Annę Jelińską.

Patronami wydarzenia, bez których konferencja nie mogłaby się odbyć były firmy: Herbapol Poznań, My Pharma Space, Gedeon Richter Polska, 4Value oraz Soft Communication.

Catch the Skills 2023 Catch the Skills 2023