Czy można spowolnić proces starzenia?

Za nami pierwsze spotkanie inaugurujące działalność Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w murach naszej Uczelni.

Niezmiernie licznie przybyłych zainteresowanych przywitał prof. dr hab. Michał Musielak, Prorektor ds. Organizacji, Promocji i Współpracy z Regionem, oddając głos Pani prof. dr hab. Katarzynie Wieczorowskiej-Tobis, Pełnomocnik Rektora ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wygłoszony wykład na temat spowalniania procesu starzenia wprowadził zebranych w idee comiesięcznych spotkań, które zaplanowane zostały do czerwca br.

Możliwość skorzystania z badań i porad przeprowadzonych pod kierownictwem mgra Marcina Nowickiego z Zakładu Biochemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej była dopełnieniem spotkania.