Delegacja z Edynburga

W dniach 02-06.10.2017 r. gościliśmy oficjalną delegację Uniwersytetu w Edynburgu: Prof. Jeremy’ego Bradshaw’a oraz trójkę specjalistów z zakresu edukacji medycznej z Centre for Medical Education.

Goście uczestniczyli w Inauguracji nowego roku akademickiego 2017/2018, a następnie przeprowadzili warsztaty How to conduct an OSCE and give constructive feedback skierowane do szczególnie zaangażowanych w poprawę jakości kształcenia nauczycieli naszej Uczelni. Podczas dwóch bardzo intensywnych dni szkolenia przedstawiono m.in. zasady wprowadzania egzaminów umiejętności klinicznych typu OSCE oraz udzielania tzw. informacji zwrotnej.

Organizatorem ze strony Uczelni była Katedra i Zakład Edukacji Medycznej we współpracy z Działem Kształcenia oraz Działem Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej UMP. Ze strony Uniwersytetu w Edynburgu w organizację była zaangażowana Dr Maria Długołęcka-Graham z Polish School of Medicine Memorial Fund, działająca na rzecz współpracy między Uniwersytetem w Edynburgu a polskimi uczelniami medycznymi.

Prof. dr hab. n. med. Ryszard Marciniak

Prorektor ds. Dydaktyki i Kształcenia Podyplomowego