Farmacja 21. Nowe wyzwania

III edycja Kongresu FARMACJA 21. NOWE WYZWANIA odbywającego się we Wrocławiu w dniach 20-21.10. 2017 r., a organizowanego przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, zgromadziła farmaceutów pracujących w aptekach, hurtowniach, ośrodkach badawczych, przemyśle farmaceutyczny, studentów i doktorantów wydziałów farmaceutycznych w Polsce, a także przedstawicieli NFZ, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Okręgowej Izby Lekarskiej, Naczelnej Rady Aptekarskiej, Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Podczas Kongresu odbyła się Sesja Plakatowa, w ramach której decyzją jury w składzie: dr hab. Bożena Karolewicz, prof. Anna Jabłecka i dr hab. Tomasz Pawiński, nagrody i wyróżnienie zdobyli pracownicy naszej uczelni.

I nagroda:

Kompatybilność linezolidu z mieszaninami do żywienia pozajelitowego
Autorzy: Szymon Tomczak, Daria Słomińska, Anna Jelińska, Katarzyna Dettlaff
Osoba prezentująca: Szymon Tomczak
Katedra i Zakład Chemii Farmaceutycznej UMP

III nagroda:

Wykrywanie czynników ryzyka najczęstszych chorób cywilizacyjnych w aptece ogólnodostępnej
Autorzy: Magdalena Waszyk-Nowaczyk, Oliwier Skura, Michał Michalak, Anna Ratka
Osoba prezentująca: Magdalena Waszyk-Nowaczyk
Pracownia Farmacji Praktycznej Katedry i Zakładu Technologii Postaci Leku UMP

Wyróżnienie:

Synteza i badania krystalograficzne skondensowanych pochodnych imidazolu