Wykład otwarty: Genetics and Genomics in Clinical Medicine

Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników i osoby zainteresowane na wykład otwarty absolwenta UMP, dra Pawła Pomianowskiego. Wykład w języku angielskim na temat Genetics and Genomics in Clinical Medicine będzie wygłoszony 9 września 2021 r. o godzinie 17:00 w sali 2008 w Centrum Biologii Medycznej UMP (ul. Rokietnicka 8, I piętro).

Dr Pomianowski ukończył studia na kierunku lekarskim w języku angielskim na UMP w 1998 roku, a następnie rezydenturę z medycyny wewnętrznej na Penn State College of Medicine oraz specjalizację z genetyki medycznej na Yale University School of Medicine. Obecnie piastuje stanowisko Dyrektora Centrum Genetyki Medycznej i Genomiki w Centrum Onkologii i Instytucie Badań im. Helen F. Graham ChristianaCare w Newark, DE, USA.

Nasz gość posiada ponad 12-letnie doświadczenie praktyki klinicznej w zakresie genetyki medycznej i medycyny wewnętrznej. Prowadzi również badania naukowe w zakresie genetyki i genomiki. Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Genetyki i Genomiki, Nowojorskiej Akademii Nauk oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy.