II Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski

Zdjęcie

W sobotę 18 marca w Centrum Stomatologii UMP, z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii, odbyła się II Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski pod Patronatem Honorowym JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 140 uczestników - uczniów, studentów i nauczycieli.

Zaproszenie przyjęły 4 szkoły patronackie naszej Uczelni: I Liceum Ogólnokształcące im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, II Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej w Poznaniu, VIII Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W ramach akcji uczniowie wysłuchali interesujących wykładów („Stomatologia to nie tylko leczenie próchnicy. O różnych patologiach spotykanych w jamie ustnej”, „Współczesna stomatologia - jakie możliwości postępowania mają dzisiejsi dentyści?”, „Przywracanie zdrowego uśmiechu, czyli o działaniach stomatologii estetycznej”), a także wzięli udział w bezpłatnych przeglądach stomatologicznych oraz prelekcji dotyczącej higieny jamy ustnej. Gościnnie prezentację dotyczącą swojej już 25-letniej działalności przedstawiła Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Partnerem akcji była kolejny raz firma Colgate zapewniająca pakiety higienizacyjne oraz część nagród w konkursie. Uczestnicy spotkania otrzymali m. in. zalecenia z przeprowadzonych badań oraz certyfikaty uczestnictwa.

W bardzo emocjonującym finale konkursu wiedzy z zakresu tematyki prelekcji interaktywną rywalizację wygrała reprezentacja II LO w Poznaniu w składzie: Dawid Gruszczyński, Alicja Płonka i Joanna Tyrchniewicz.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

lek. dent. Kacper Nijakowski
Organizator i Przewodniczący SKN