III Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski

Zdjęcie

W sobotę 17 marca w Collegium Stomatologicum odbyła się już III Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski pod Patronatem Honorowym JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego. W tegorocznej akcji wzięło udział blisko 150 uczestników - uczniów, studentów i nauczycieli.

W tym roku byli to uczniowie klas biologiczno-chemicznych z 5 zaproszonych szkół patronackich naszego Uniwersytetu:

Zgodnie z programem akcji przeprowadzono bezpłatne przeglądy jamy ustnej z instruktażami higieny w Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji. Każdy z uczniów otrzymał zalecenia wynikające z badania, pakiet do higieny jamy ustnej, jak również certyfikat uczestnictwa.

Ponadto uczestnicy wysłuchali ciekawych prelekcji multimedialnych dotyczących zagadnień stomatologicznych: O nieprawidłowościach o podłożu genetycznym występujących w jamie ustnej - od zaburzeń zębowo-szkieletowych po nowotwory, Tajniki pięknego uśmiechu - od teorii robaków zębowych po współczesne nanokompozyty, Choroby przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej oraz ich związek ze schorzeniami ogólnoustrojowymi. Gościnnie prezentację wygłosiła Agnieszka Łukanowska, wolontariuszka Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. W interaktywnym finale konkursu wiedzy, po emocjonującej rywalizacji, wygrała drużyna z II LO w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni souvenirami i dyplomami.

W tym roku inicjatywa Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Polska mówi aaa”. Partnerem akcji, jak co roku, była firma Colgate.

Tegoroczna edycja, podobnie jak zeszłe dwie edycje, okazała się w opinii uczniów i nauczycieli dużym sukcesem organizacyjno-edukacyjnym, stąd też plany spotkania się ponownie za rok.

Dziękujemy za tak liczny udział.

lek. dent. Kacper Nijakowski
Organizator i Zastępca Opiekun SKN