< Cofnij

Inauguracja studiów podyplomowych w ramach Projektu „Innowacyjne kształcenie podyplomowe na rzecz rozwoju sektora biomedycznego w Polsce”

Miło nam poinformować, że w dniu 16 marca 2024 r. rozpoczęliśmy zajęcia na studiach podyplomowych w ramach dwóch nowych kierunków, a mianowicie I edycji "Master of Business Administration (MBA) w systemie ochrony zdrowia z elementami badań klinicznych" oraz I edycji „Innowacyjnej edukacji medycznej w symulacji medycznej”.

Studia są bezpłatne dla uczestników, a udział w nich rozpoczęło łącznie 60 osób. Słuchacze studiów podyplomowych zostali wyłonieni w drodze wieloetapowej rekrutacji.

Studia są częścią projektu „Innowacyjne kształcenie podyplomowe na rzecz rozwoju sektora biomedycznego w Polsce” (2023/ABM/06/00001), finansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych od Agencji Badań Medycznych w ramach konkursu na opracowanie i realizację autorskiego programu studiów podyplomowych z zakresu nauk biomedycznych.

Inauguracja studiów podyplomowych  Inauguracja studiów podyplomowych
» Fotogaleria

W inauguracji Studiów Podyplomowych "Master of Business Administration (MBA) w systemie ochrony zdrowia z elementami badań klinicznych" udział wzięli prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska, Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego, prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. n. prawnych Monika Urbaniak i dr n. med. Edyta Cudak, kierownicy studiów, prof. Federica Morandi reprezentująca Uniwersytet Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie, partnera studiów oraz Anna Lewczuk i dr Sylwia Kropińska z Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego, odpowiedzialne za realizację projektu. Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Grzegorz Juszczyk z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, specjalista w zakresie zdrowia publicznego, a w latach 2017-2022 Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Inauguracja studiów podyplomowych  Inauguracja studiów podyplomowych
» Fotogaleria

Inaugurację Studiów Podyplomowych „Innowacyjna edukacja medyczna w symulacji medycznej” poprowadziła dr Maria Nowosadko i Piotr Ziemak, kierownicy studiów. W uroczystości udział wzięli prof. dr hab. Michał Nowicki, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka, Prorektor ds. Dydaktyki, która wygłosiła pierwszy z wykładów oraz pracownicy Centrum Studiów Podyplomowych UMP i zaproszeni goście.

Więcej informacji o projekcie i kolejnych naborach na stronach kierunków:

 

PLansza